X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Agitacja wyborcza Trzaskowskiego wśród 8 tys. urzędników". Spychalski: sprawę musi wyjaśnić PKW

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 12:07
- Sprawę listu Rafała Trzaskowskiego do urzędników ratusza musi wyjaśnić w pierwszej kolejności Państwowa Komisja Wyborcza. PKW jest tym organem w naszym kraju, który rozstrzyga, co jest kampanią, a co nią nie jest - powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
Błażej Spychalski, sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy
Błażej Spychalski, sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy Foto: Twitter/prezydentpl/Jakub Szymczuk

Radny województwa mazowieckiego Wojciech Zabłocki (PiS) opublikował w środę na swoim Twitterze treść e-maila, jaki do urzędników ratusza wysłał prezydent Warszawy i kandydat KO na prezydenta Polski Rafał Trzaskowski. W ocenie polityka PiS e-mail ten jest formą agitacji wyborczej.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski był pytany o tę kwestię w czwartek w TVP Info. Spychalski podkreślił, że sprawę tę "musi wyjaśnić w pierwszej kolejności przede wszystkim Państwowa Komisja Wyborcza". - PKW jest tym organem w naszym kraju, który rozstrzyga, co jest kampanią, a co nią nie jest. Myślę, że to jest pytanie przede wszystkim do Państwowej Komisji Wyborczej - oświadczył Błażej Spychalski.

Najważniejsza pomoc przedsiębiorcom

Jak dodał, dzisiaj wszystkie organy państwa powinny skupiać się na walce z epidemią koronawirusa i jej konsekwencjami. Przywołał wtorkową konferencję z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju Pawła Borysa. - Dzisiaj najważniejsza jest pomoc polskim przedsiębiorcom, pomoc polskim pracownikom - powiedział rzecznik prezydenta. Jak dodał, już ponad 31 mld zł trafiło do polskich przedsiębiorstw, co "pozwoliło uratować ponad 1,5 mln miejsc pracy".

Trzaskowski 1200.jpg
Andrzej Dera: Rafał Trzaskowski jest mniej wiarygodny niż Małgorzata Kidawa-Błońska

- Apeluję do pana prezydenta Rafała Trzaskowskiego, żeby zająć się przede wszystkim tym; nie opowiadaniem w mediach, co trzeba zrobić a co nie trzeba, tylko, żeby pomagać pracodawcom. Jeżeli prawdą są informacje pojawiające się w mediach, że Warszawa jest w ogonie, jeżeli chodzi o wypłacanie pomocy dla pracowników i przedsiębiorstw, to jest to wyzwanie, które stoi dziś przed prezydentem Trzaskowskim. Apelowałabym, żeby tak jak inne organy państwa, na tym pan prezydent się skupił - mówił Błażej Spychalski.

Mail prezydenta Warszawy

Rafał Trzaskowski w wysłanej do urzędników wiadomości przekonywał, że decyzja o starcie w wyborach prezydenckich była dla niego trudna, a funkcję prezydenta Warszawy traktuje jako olbrzymi zaszczyt. "W normalnych warunkach, nie wyobrażałbym sobie odejścia z Ratusza przed końcem kadencji. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy pracy przekonałem się, jak wiele dobrego możemy zrobić dla naszego miasta. Ale w ciągu tych ostatnich miesięcy sytuacja stała się dramatyczna" – napisał Trzaskowski.

"I to właśnie będąc Prezydentem Warszawy, zobaczyłem wyraźnie, jak złe decyzje rządu niszczą samorządy. Startuję w wyborach na Prezydenta kraju, także aby bronić mojego miasta, aby bronić samorządności" – dodał.

Anna Gembicka pap 1200.jpg
"To bardzo zaskakujące tłumaczenie". Anna Gembicka o zarzutach Rafała Trzaskowskiego dotyczących tarczy

"Forma agitacji"

Trzaskowski w e-mailu przekonywał również, że jeśli w stolicy miałby być wprowadzony komisarz, to tylko na trzy miesiące, i później powinny odbyć się wybory. Zapowiedział, że jeśli wygra wybory prezydenckie, to będzie namawiał rząd do zastosowania "wariantu gdańskiego", czyli powołania na trzy miesiące pełniącego obowiązki prezydenta stolicy spośród dotychczasowych wiceprezydentów. "To rozwiązanie najbardziej racjonalne" - argumentował.

"Podejmuję trudną walkę o fotel prezydenta kraju, aby samorządy nadal były silne i niezależne, aby mogły realizować swoje zadania i priorytety, wynikające przecież z najlepszej wiedzy o tym, czego rzeczywiście potrzebują ich mieszkańcy. Idę bić się o demokrację i o samorządy" – pokreślił Trzaskowski.

Zdaniem Wojciecha Zabłockiego, wiadomość ta jest formą agitacji. "Szok. Agitacja wyborcza Rafała Trzaskowskiego wśród 8 tys. urzędników, ze służbowego emaila, w godzinach pracy.. nawet platformersi łapią się za głowę" - napisał na swoim Twitterze radny.

pg

Czytaj także

Bielan o kampanii prezydenckiej: nie popełnimy błędu Komorowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 08:30
– Każdego traktujemy poważnie. Na pewno nie popełnimy błędu Bronisława Komorowskiego, który zlekceważył swoich konkurentów – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Adam Bielan, europoseł PiS i rzecznik sztabu Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Solidarnej Polski: Rafał Trzaskowski jest zdesperowany i sfrustrowany, świadczy o tym jego postawa

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 09:40
- Agresywna, ofensywna postawa Rafała Trzaskowskiego pokazuje, że kandydat jest zdesperowany i sfrustrowany - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Solidarnej Polski Piotr Sak. - Wejście Rafała Trzaskowskiego jest dobre dla Konfederacji, bo zwiększa szanse Krzysztofa Bosaka na wejście do II tury wyborów - przekonywał z kolei Jakub Kulesza, poseł Konfederacji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Tyszka: wciąż nie wiadomo, kiedy będą wybory

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 08:00
–  Od początku apelowaliśmy, by usiąść do stołu i ustalić, jak powinno wyglądać zarządzanie państwem w tej sytuacji nadzwyczajnej – powiedział w Programie 3 Polskiego wicemarszałek Sejmu i poseł Kukiz'15 Stanisław Tyszka.
rozwiń zwiń