more_horiz
Wiadomości

Wiceminister sprawiedliwości: sądy są zbyt łagodne wobec pedofilów

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 12:29
Marcin Warchoł w TVP Info, komentując sprawę pedofilii w Trójmieście opisaną w filmie Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało", podkreślił, że wciąż za mało podejrzanych o pedofilię trafia do aresztów, a skazani otrzymują niewysokie kary.
Audio
  • Wiceminister sprawiedliwości: wątki pokazane w filmie będą elementami postępowań prokuratury, zbadane i przeanalizowane (IAR)
  • Marcin Warchoł: opieszałość i łagodność polskich sądów szokuje (IAR)
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł podczas konferencji prasowej w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie; zdjęcie ilustracyjne
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł podczas konferencji prasowej w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie; zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Tomasz Gzell

- Opieszałość i łagodność polskich sądów szokuje, bo 50 procent spraw to są kary od roku do lat dwóch, w sytuacji gdy za zgwałcenie mamy od lat dwóch do dwunastu - mówił wiceminister sprawiedliwości dodając, że to pokazuje, że połowa wymierzanych kar to kary najniższe z możliwych.

Grupa prokuratorów

Pedofilia 1200 shutterstock.jpg
Państwowa komisja ds. zwalczania pedofilii. Dowiedz się więcej o jej pracach

Minister sprawiedliwości po emisji filmu w telewizji zapowiedział powołanie specjalnej grupy prokuratorów, którzy zbadają sprawy przedstawione w dokumencie.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Po emisji filmu "Nic się nie stało". Zbigniew Ziobro powoła specjalny zespół prokuratorów

Wiceminister Marcin Warchoł powiedział, że wątki pokazane w filmie będą sprawdzane, czy są elementami prowadzonych wcześniej postępowań prokuratury, a jeżeli nie są prowadzone w ich sprawie postępowania, zostaną przeanalizowane i śledztwa mogą być podejmowane lub wznawiane.

W dokumencie Sylwestra Latkowskiego zostały wspomniane nazwy lokali z Sopotu "Zatoka Sztuki" oraz "Dream Club", w których miało dochodzić do molestowania i gwałtów nieletnich. Autor filmu podkreślał w Polskim Radiu 24, że bywała w nich "śmietanka towarzyska" Warszawy.

st

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem