X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Niektórzy kandydaci agitują przed rozpoczęciem kampanii wyborczej". Sobolewski pisze do PKW

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 08:55
Pełnomocnik Wyborczy Andrzeja Dudy Krzysztof Sobolewski w piśmie do Państwowej Komisji Wyborczej zawiadamia o działaniach kandydatów na Prezydenta RP: Rafała Trzaskowskiego, Szymona Hołowni, Krzysztofa Bosaka, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia, którzy mają agitować przed rozpoczęciem kampanii wyborczej.
Krzysztof Sobolewski
Krzysztof SobolewskiFoto: PAP/Leszek Szymański

W piśmie skierowanym w piątek do PKW Krzysztof Sobolewski, powołując się na zasady prowadzenia i finansowania kampanii wyborczej, wskazuje kilkadziesiąt aktywności Rafała Trzaskowskiego (KO) oraz pozostałych kandydatów na prezydenta: Szymona Hołowni, Krzysztofa Bosaka (Konfederacja), Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL) oraz Roberta Biedronia (Lewica). Podkreśla, że kampania wyborcza rozpoczyna się z dniem ogłoszenia postanowienia przez marszałka Sejmu w sprawie zarządzenia wyborów.

trzaskowski_twitter1200.jpg
Dr Rydliński: Koalicja Obywatelska dąży do spolaryzowania polskiej polityki

"Dowody na portalach społecznościowych"

Krzysztof Sobolewski wskazał, że 20 maja jeden z kandydatów, publicznie deklarujący start w wyborach - Rafał Trzaskowski - rozpowszechniał spot wyborczy. - Ów kandydat nie podejmuje nawet próby ukrycia realnego charakteru rzeczonego spotu, czy też jego kampanijnego profilu - zauważył polityk.

Jak dodał, 15 maja Rafał Trzaskowski zamieścił nagranie stanowiące apel do mieszkańców Warszawy, w którym m.in. przekonuje, że przyjęcie przez niego funkcji Prezydenta RP nie pogorszy sytuacji tego miasta. Krzysztof Sobolewski zaznaczył, że Rafał Trzaskowski dotychczas nie zarejestrował komitetu wyborczego. Powołując się na Kodeks wyborczy podkreślił również, że agitację wyborczą można prowadzić po wydaniu przez PKW postanowienia o przyjęciu zawiadomienia o utworzeniu komitetu.

>>>[JEDYNKA] Kiedy odbędą się wybory? Senatorowie: 6 sierpnia musimy mieć nowego prezydenta

- Dowody aktywności kandydatów są dostępne zwłaszcza na ich profilach na popularnych portalach społecznościowych: Twitter oraz Facebook - wskazał polityk PiS.

Pytania Krzysztofa Sobolewskiego

hołownia 1200 twitter.jpg
"Jego bezpartyjność to hipokryzja". Marcin Makowski o Szymonie Hołowni

W przesłanym do PKW piśmie, Sobolewski zamieszcza kilkadziesiąt przykładów publikacji na profilach społecznościowych także Hołowni, Bosaka, Biedronia i Kosiniaka-Kamysza, które - ocenia - jako jednoznaczną wyborczą agitację. "Wyżej wymienione aktywności należy wyjaśnić" - zwrócił się do PKW.

"Z jakich środków finansowane były ww. przedsięwzięcia kampanijne, skoro w ich dacie nie obowiązywał rygor przewidziany przez Kodeks wyborczy, a w przypadku Rafała Trzaskowskiego - dodatkowo - nie był wówczas zarejestrowany jako komitet wyborczy?" - pyta w piśmie Krzysztof Sobolewski.

"Czy koszty tej realnej (wpływającej na opinię publiczną i głosy wyborców) kampanii wyborczej zostaną ujęte w sprawozdaniu finansowym komitetów wyborczych wskazanych wyżej kandydatów na Prezydenta RP; a także czy zostaną objęte przewidzianym ustawowo limitem wydatków?" - dodał.

"Czy stan faktyczny niniejszej sprawy nie narusza zasad jawności i transparentności gospodarki finansowej komitetu wyborczego, co sankcjonuje chociażby art. 506 Kodeksu wyborczego?" - pyta w piśmie skierowanym do PKW Krzysztof Sobolewski.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Trzaskowski jest wice-Tuskiem". Sobolewski o powiązaniach kandydata KO

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 08:00
- Trzaskowski został wybrany na wiceprzewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Przypomnę, że jej aktualnym przewodniczącym jest Donald Tusk - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ma szans w drugiej turze". Tomasz Sakiewicz o Rafale Trzaskowskim

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 10:00
- Przy tak ostrej i brutalnej kampanii Rafał Trzaskowski staje się znowu kandydatem marzeń PiS, tak jak była nim Małgorzata Kidawa-Błońska ze względu na niskie notowania, tak Rafał Trzaskowski ze względu na brak szans w drugiej turze - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. Gościem "Debaty poranka" był także Jarema Piekutowski z "Nowej Konfederacji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy odbędzie się kongres PiS? Krzysztof Sobolewski zdradził szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 18:45
Kongres PiS odbędzie się w pierwszym możliwym terminie po zakończeniu pandemii koronowirusa - poinformował szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Zgodnie ze statutem partii zostanie on poprzedzony zjazdami okręgowymi, które wyłonią delegatów i nowe władze okręgowe.
rozwiń zwiń