X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prawie dwa tysiące interwencji strażaków ubiegłej doby. Najgorsza sytuacja na Podkarpaciu

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 08:36
- Prawie dwa tys. razy interweniowali w piątek w całym kraju strażacy w związku z burzami i intensywnymi opadami deszczu - poinformował w sobotę rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarne st. kpt. Krzysztof Batorski.
Przez część Podkarpacia przetoczyła się nawałnica, która doprowadziła do licznych podtopień
Przez część Podkarpacia przetoczyła się nawałnica, która doprowadziła do licznych podtopieńFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Rzecznik komendanta głównego PSP przekazał, że minionej doby strażacy w związku z burzami, intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem interweniowali 1888 razy. - Najwięcej w województwach: śląskim (510), podkarpackim (337) i w kujawsko-pomorskim (229) - podał.

Czytaj więcej
aguz kprm rzeszów 1200.jpg

Zaznaczył on, że mimo mniejszej liczby interwencji na Podkarpaciu, ich skala była "potężna". - Strażacy odpompowywali na raz kilka posesji, a to było liczone, jako jedna interwencja, dlatego ta liczba jest mniejsza niż na Śląsku - tłumaczył.

Posłuchaj
00:19 10492184_2.mp3 Prawie dwa tysiące interwencji strażaków ubiegłej doby (IAR)

- W przypadku Podkarpacia strażacy ewakuowali ponad sto osób z różnych miejsc. W tej chwili na miejscu mamy kompanie przeciwpowodziowe: jedną z woj. świętokrzyskiego, która się nazywa "Kielce", i z woj. małopolskiego kompanię, która się nazywa "Krakus 2". Łącznie w działaniach bierze udział ponad tysiąc strażaków - powiedział.

Liczne podtopienia

Wskazał również, że minionej doby główne działania strażaków dotyczyły pompowania wody. - Strażacy interweniowali też przy zabezpieczaniu dachów, bo niektóre zostały uszkodzone, oraz zabezpieczaniu workami z piachem niektórych miejsc pompowania wody, a także przy usuwaniu powalonych drzew - dodał.

Poinformował także, że od północy do godziny 6 rano w sobotę straż pożarna interweniowała 186 zdarzeniach. - Najwięcej w woj. śląskim (164). Interwencje dotyczą głównie pompowania piwnic - mówił.

Czytaj więcej
burza 1200 shutterstock.jpg
Pogoda na dziś: gorąco i burzowo w całej Polsce. Ulewne deszcze z silnym wiatrem

Od kilku dni przez Polskę przechodzą gwałtowne burze, w trakcie, których występują opady gradu i ulewne deszcze, które mogą powodować wielomilionowe straty w infrastrukturze.

jp

Czytaj także

Premier po sztabie kryzysowym w Rzeszowie: mamy łącznie ok. 400 ewakuacji

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 04:06
- Mamy ok 400 interwencji Państwowej Straży Pożarnej i ok 400 ewakuacji - powiedział w sobotę w nocy premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu wojewódzkiego sztabu kryzysowego w Rzeszowie związku z sytuacją powodziową na Podkarpaciu. Powódź dotknęła cztery powiaty: przeworski, przemyski, rzeszowski i łańcucki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: odmulanie zbiornika w Rzeszowie zmniejszyło uderzenie fali powodziowej

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 05:45
Premier Mateusz Morawiecki w sobotę nad ranem zwiedzał zbiornik na Wisłoku w Rzeszowie. Od jesieni trwa jego odmulanie; ma kosztować 53 mln zł. Jak zauważył premier, częściowe zwiększenie pojemności zbiornika zmniejszyło uderzenie fali powodziowej.
rozwiń zwiń