X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Straty po nawałnicach na Podkarpaciu. Prezydent: będziemy uruchamiać większą pomoc

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 20:47
Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Trzcinicy na Podkarpaciu powiedział, że potrzeba tam większej pomocy, niż standardowo przewidziana. Po ubiegłotygodniowych ulewach woda zalała tam domy i uszkodziła drogi.
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Posłuchaj

00:24 10499271_1.mp3 Prezydent Andrzej Duda w Trzcinicy na Podkarpaciu o pomocy dla poszkodowanych (IAR)

 Prezydent zapewnił o wsparciu ze strony państwa i podkreślał, że sytuacja jest bardzo trudna. Wyliczał, że w Trzcinicy zalanych zostało 200 na 800 domów.

wot 1200.jpg
"Umacnianie wałów i porządkowanie gospodarstw". WOT pomaga usuwać skutki ulew na Podkarpaciu

- Zalanych tak, że cały parter niemalże do sufitu zapełniony był wodą. Sytuacja jest rzeczywiście tragiczna: zniszczone mienie, zniszczone budynki gospodarcze. Nie wspomnę już o samochodach, których dziesiątki woda częściowo zniszczyła, częściowo po prostu zabrała - mówił Andrzej Duda.

- Sytuacja jest straszna. Trzeba tutaj będzie oczywiście uruchamiać większą pomoc niż standardowo przewidziana na wypadek powodzi - to będą te odszkodowania - tłumaczył prezydent.

Czytaj również:

Podziękowania dla strażaków, żołnierzy i wolontariuszy

Maksymalna kwota, jaką można dostać od państwa po powodzi to 200 tysięcy złotych na odbudowę budynku mieszkalnego, który nie nadaje się do użytku.

Prezydent dziękował też między innymi strażakom, żołnierzom i wolontariuszom, którzy pomagają w usuwaniu skutków ulew.

Andrzej Duda mówił, że jest wdzięczny ludziom z całej Polski, którzy przysyłają powodzianom najpotrzebniejsze artykuły. Dziękował też prezesowi PGNIG, który zadeklarował, że spółka wyposaży potrzebujących w nowy sprzęt AGD.

***

W piątek po południu nad częścią woj. podkarpackiego przeszły gwałtowne ulewy. Najtrudniejsza sytuacja była w powiatach: rzeszowskim, łańcuckim, przeworskim i w przemyskim. Ewakuowano wtedy około 400 osób. Woda zalała drogi, domy, budynki gospodarcze, szkoły, strażnice OSP i studnie.

Z kolei dzień później nawałnice nawiedziły m.in. powiaty brzozowski i jasielski. Jej skutki były podobne do piątkowych.

We wtorek na Podkarpaciu prezydent Duda przebywał m.in. w Jaworniku Polskim k. Przeworska, Birczy k. Przemyśla i Trzcinicy k. Jasła.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Duże zniszczenia na Podkarpaciu. Dowódca akcji w Trzcinicy: część domów być może do rozbiórki

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2020 13:53
- Zniszczenia po nawałnicach w Trzcinicy są bardzo duże - ocenił w rozmowie z PAP dowódca akcji w Trzcinicy, prezes OSP Pagorzyna druh Krzysztof Kozioł. - Niektóre domy mogą być nawet do rozbiórki. Mury budynków są nasiąknięte wodą ponad okna - dodał.
rozwiń zwiń