X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceminister zdrowia: seniorzy i kobiety ciężarne z pierwszeństwem podczas II tury wyborów

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 14:01
- Wprowadzamy pierwszeństwo dla określonych grup wyborców w II turze głosowań, by było ono dla nich jak najmniej uciążliwe w sytuacji pewnych obostrzeń związanych z epidemią - odniósł się do rozwiązań zawartych w projekcie rozporządzenia Ministra Zdrowia, wiceszef resortu Janusz Cieszyński.
- Wprowadziliśmy specjalne rozwiązania, które pomagają tym osobom, dla których oczekiwanie jest najbardziej uciążliwe - powiedział Janusz Cieszyński
- Wprowadziliśmy specjalne rozwiązania, które pomagają tym osobom, dla których oczekiwanie jest najbardziej uciążliwe - powiedział Janusz CieszyńskiFoto: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

W projekcie nowelizacji rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia w sprawie wykazu środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii COVID-19 dla członków obwodowych komisji wyborczych oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym skierowanym w czwartek do konsultacji publicznych zaproponowano, by w lokalu wyborczym w celu ograniczenia ryzyka zakażenia zapewniona była obsługa w pierwszej kolejności osób powyżej 60. roku życia, kobiet w ciąży, osób z dzieckiem do lat 3 i osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.

duda 1200 pap (1).jpg
Andrzej Duda wygrywa II turę. Jest nowy sondaż

Komentując to udogodnienie, wiceminister w czasie konferencji prasowej w piątek podkreślił, że ma ono skrócić czas oczekiwania na oddanie głosu w lokalu wyborczym tym osobom, dla których byłoby to uciążliwe, biorąc pod uwagę kolejki, jakie mogą się pojawić ze względu na obowiązywanie pewnych obostrzeń sanitarnych w związku z epidemią.

"Chcemy, żeby stało się to jasne"

- Wprowadziliśmy specjalne rozwiązania, które pomagają tym osobom, dla których oczekiwanie jest najbardziej uciążliwe. Chodzi o to, by było ono jak najkrótsze. Mowa tutaj o seniorach, kobietach w ciąży i o osobach z dziećmi na rękach - powiedział Janusz Cieszyński.

Czytaj również:

urna wyborcza głosowanie free shutter 1200 .jpg
"Nie doszło do nowych zakażeń". Wiceminister zdrowia o przebiegu wyborów

Dodał, że mimo tego, że w wielu sytuacjach i tak te osoby w czasie pierwszego głosowania były przepuszczane w kolejce, to jednak należy tę kwestię jednoznacznie uregulować przepisami, by nie było żadnych wątpliwości. - Chcemy, żeby jasne stało się to, by członkowie komisji wyborczych mogli umożliwić zagłosowanie w pierwszej kolejności tym osobom - podkreślił wiceminister.

W kontekście wyborów Janusz Cieszyński powiedział, że resort rozdysponował przed II turą kolejne środki ochrony osobistej m.in. maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowe oraz płyn do dezynfekcji. Zapotrzebowanie było jednak mniejsze niż przed I turą. - Cieszy fakt, że to zapotrzebowanie jest mniejsze niż przed I turą. Widać, że to, co dostarczyliśmy na potrzeby I tury, było z pewnym zapasem, który teraz będzie wykorzystany, a dopiero później zostaną wykorzystane te nowe dostawy - dodał.

bb

Czytaj także

Regularna dezynfekcja urn, członkowie komisji w przyłbicach. Jest projekt MZ ws. wyborów

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 13:34
Członkowie obwodowych komisji w czasie nadchodzących wyborów prezydenckich mają otrzymać m.in. jednorazowe rękawiczki, półmaski i przyłbice - zakłada projekt rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia. Pomieszczenia mają być wietrzone, a powierzchnie m.in. urn wyborczych i blatów regularnie dezynfekowane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Udało nam się zorganizować bezpieczne wybory". Wiceminister zdrowia o głosowaniu

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 15:19
- Według naszej wiedzy wszystkie komisje wyborcze stanęły na wysokości zadania. Udało nam się zorganizować bezpieczne wybory - powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Jak podkreślił, lokale wyborcze na terenie całego kraju były wyposażone w sprzęt ochrony osobistej dostarczony przez Ministerstwo Zdrowia.
rozwiń zwiń