more_horiz
Wiadomości

Ruszyła rejestracja do programu "Polski Bon Turystyczny". Sprawdź szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2020 05:17
- Program jest formą wsparcia dla krajowej branży turystycznej oraz polskich rodzin. Do rejestracji mogą przystąpić przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego, które realizują usługi hotelarskie lub organizują imprezy turystyczne na terytorium Polski - powiedział wiceminister rozwoju, Andrzej Gut-Mostowy.
Zdj. Ilustracyjne
Zdj. IlustracyjneFoto: shutterstock.com/Nickolya
dzieci wakacje 1200.jpg
Wnioski o bon turystyczny od 31 lipca. Zobacz, gdzie je składać

Wiceminister dodał, że rządowi zależy na tym, by zachęcić Polaków do podróżowania po kraju, i że wierzy, iż te działania pomogą odrodzić ruch turystyczny w Polsce. Podkreślił przy tym, że branża turystyczna szczególnie ucierpiała na skutek pandemii koronawirusa.

Posłuchaj
00:17 10541464_3.mp3 Od dziś przedsiębiorcy mogą rejestrować się do programu "Polski Bon Turystyczny" (IAR)
00:17 10541464_4.mp3 Robert Andrzejczyk o "Polskim Bonie Turystycznym" (IAR)

Czytaj także:

Przedsiębiorcy, którzy chcą przystąpić do programu, będą mogli za pośrednictwem PUE ZUS złożyć oświadczenie, dzięki czemu zostaną wpisani na listę podmiotów turystycznych, prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną. Lista będzie opublikowana na stronach internetowych - tutajtutaj oraz tutaj - wyjaśniła prezes POT Robert Andrzejczyk.

EN_bon-1200.jpg
Zyskają rodziny i branża. Ustawa o "Polskim Bonie Turystycznym" trafi na biurko prezydenta

Świadczenie w formie bonu turystycznego będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i 500+ im się nie należy.

Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 złotych. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 złotych.

Niezbędna rejestracja

- Aby dołączyć do programu, należy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - podkreśliła prezes Zakładu, profesor Gertruda Uścińska.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił całodobową infolinię dla osób zainteresowanych Polskim Bonem Turystycznym. Pod numerem 22 11 22 111 konsultanci udzielają informacji zarówno rodzicom, którzy chcą, by ich dzieci skorzystały z bonu, jak i firmom, które będą świadczyły usługi w ramach bonu.

Zobacz: przedsiębiorcy mogą rejestrować się do programu Polski Bon Turystyczny

Źródło: TVP Info

pb

Zobacz także

Zobacz także