more_horiz
Wiadomości

"Wielka satysfakcja z dalszej współpracy". MKiDN przedłużyło wsparcie dla pięciu instytucji kultury

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 18:48
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS, AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie oraz Teatr Muzyczny w Łodzi będą nadal współprowadzone przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.
Uroczystość podpisania aneksów do umów o współprowadzeniu pięciu instytucji kultury
Uroczystość podpisania aneksów do umów o współprowadzeniu pięciu instytucji kulturyFoto: PAP/Radek Pietruszka

Posłuchaj
00:26 10544291_2.mp3 Przedłużenie wsparcia MKiDN dla 5 instytucji kultury (IAR) 

W Teatrze Wielkim - Operze Narodowej podpisano aneksy do umów w tej sprawie. - Dzięki wsparciu państwa te instytucje znacznie rozwinęły swoją działalność, stając się ambasadorami polskiej kultury - powiedział wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

Stanisław Lem EN-1200 (2).jpg
Dr Maciej Kawecki: tezy Stanisława Lema są aktualne do dziś

Przypomniał, że Ministerstwo Kultury współprowadzi w tej chwili 14 nowych instytucji kultury i 32 nowe instytucje muzealne w całej Polsce.

Jak dodał, uzyskują one bezpośrednie wsparcie finansowe z budżetu centralnego, ale także wsparcie merytoryczne, możliwość łatwiejszego dostępu do dotacji celowych na premiery, wydarzenia, czy wyjazdy zagraniczne.

"Większy komfort pracy"

- Jesteśmy pewni, że te pieniądze są bardzo dobrze wydawane, bo o tym świadczą państwa osiągnięcia, nowe nagrania oraz spektakle i to jest tylko wielka satysfakcja, że możemy z państwem współpracować - wyjaśniał szef resortu kultury Piotr Gliński.

Czytaj również:

Dyrektor Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia AMADEUS Agnieszka Duczmal-Jaroszewska podkreśliła, że wsparcie resortu kultury jest dla zespołu niezwykle ważne.

- Kiedy otrzymujemy takie wsparcie, to mamy większy komfort naszej pracy, mamy większą możliwość organizowania jej, zapraszania solistów o których marzymy, a także planowania koncertów zewnętrznych i polskich i zagranicznych - dodała.

Stworzenie bogatego programu artystycznego

Dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi Grażyna Posmykiewicz powiedziała, że wsparcie ministerstwa wzmocniło budżet instytucji i pozwoliło na stworzenie bogatego programu artystycznego.

- Mogliśmy wystawić wielkie światowe tytuły z większym rozmachem, zatrudnić wspaniałych artystów - gwiazdy ogólnopolskie, o które biją się wszystkie teatry oraz rozwinąć działalność edukacyjną i kulturalną - przyznała dyrektor teatru.

Umowy o współprowadzeniu instytucji zostały podpisane w 2018 roku. Aneksy przedłużają okres ich obowiązywania do 31 grudnia 2023 roku.

kad

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem