X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie powinna być przyjęta". Poseł Kukiz'15 o konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 08:49
- Jeżeli mamy w konwencji zapis o płci społeczno-kulturowej, to każdy, kto przebierze się za kobietę i mówi, że jest kobietą, powinien być chroniony - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Jarosław Sachajko (Koalicja Polska-Kukiz'15). Gościem audycji "Dwie strony" był także poseł Mariusz Gosek z Solidarnej Polski.
Jarosław Sachajko, poseł Kukiz15
Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15Foto: PR24

Politycy byli pytani o kwestię wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro złożył do resortu rodziny, pracy i polityki społecznej wniosek o podjęcie prac nad jej wypowiedzeniem. Podczas konferencji prasowej Zbigniew Ziobro przekonywał, że konwencja stambulska jest niezgodna z polską konstytucją. Wyjaśniał, że w niej znajdują się zapisy o charakterze ideologicznym, z którymi jego resort się nie zgadza.

ziobro-konwencja-pap-1200.jpg
"W Polsce nie ma problemu z równością kobiet". Publicysta o konwencji stambulskiej

- W mojej ocenie ta konwencja powinna być już dawno wypowiedziana, a tak naprawdę nie powinna być przyjęta. To taka piąta kolumna, koń trojański, który pod płaszczykiem wzniosłych haseł niesie skrajnie niebezpieczne ideologie - ocenił Jarosław Sachajko.

Czytaj także: 

Poseł Kukiz'15 dodał, że 48-stronicowy dokument "w ogóle nie mówi o kobietach". - Jeżeli mamy coś takiego, jak płeć społeczno-kulturowa, to każdy, kto przebierze się za kobietę i mówi, że jest kobietą, powinien być chroniony - dodał.

Mariusz Gosek ocenił, że "pod wielkimi hasłami rodziny wprowadza się ideologię gender, która jest koniem trojańskim tej konwencji".

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
20:45 PR24_MPLS 2020_07_28-08-06-19.mp3 Posłowie o wypowiedzeniu konwencji stambulskiej ("Dwie strony"/Polskie Radio 24)

 

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadząca: Dorota Kania

Goście: Mariusz Gosek (Solidarna Polska), Jarosław Sachajko (Koalicja Polska-Kukiz'15)

Data emisji: 28.07.2020

Godzina emisji: 08.06

PR24/IAR/PAP/st

Czytaj także

"Nie poprawia bezpieczeństwa kobiet, a promuje tęczowe ruchy". Prof. Nalaskowski o konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 11:35
- Konwencja stambulska niczego nie załatwia, jest pustosłowiem, mało tego, narzuca społeczności międzynarodowej współpracę z organizacjami transpłciowymi - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl prof. Aleksander Nalaskowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ideologiczna próba definicji płci". Wiceminister cyfryzacji o konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 19:53
Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz i Wanda Nowicka, była wicemarszałek Sejmu, dyskutowali w Programie 1 Polskiego Radia o zamiarze wypowiedzenia przez polski rząd tzw. konwencji stambulskiej. 
rozwiń zwiń