X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

CBOS: większość Polaków uważa, że sytuacja w kraju idzie w dobrym kierunku

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 15:50
W drugiej połowie sierpnia 45 proc. badanych uważało, że sytuacja w naszym kraju zmierza w dobrym kierunku, a 38 proc. jest przeciwnego zdania. Poglądu na ten temat nie ma 17 proc. - wynika z sondażu CBOS.
Zdj. ilustr.
Zdj. ilustr.Foto: Jacek Dominski/REPORTER//East News

"W porównaniu z pierwszą dekadą lipca oceny ogólnej sytuacji w kraju praktycznie się nie zmieniły" - zauważa CBOS w omówieniu wyników badania.

duda morawiecki 1200.jpg
Prezydent i premier z jednakowo wysokim poparciem wśród Polaków

Na początku lipca 46 proc. badanych uważało, że sytuacja w naszym kraju zmierza w dobrym kierunku, a 37 proc. było przeciwnego zdania. Poglądu na ten temat nie miało 17 proc. respondentów.

Wyniki badania

CBOS zauważa, że oceny kierunku zmian dokonujących się w kraju istotnie zależą od poglądów politycznych i kwestii światopoglądowych. Przekonanie, że sytuacja w Polsce zmierza w dobrym kierunku, częściej niż inni deklarują badani bardziej religijni, o prawicowych poglądach politycznych, a w potencjalnych elektoratach partyjnych zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości (wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem).

Z kolei niezadowolenie z rozwoju sytuacji w kraju relatywnie często artykułują w ogóle nieuczestniczący w praktykach religijnych, identyfikujący się z lewicą, a w elektoratach – deklarujący zamiar głosowania w hipotetycznych wyborach na Lewicę i na Koalicję Obywatelską.

Opinie respondentów

W przewidywaniach ogólnej sytuacji w kraju w ciągu najbliższego roku o 13 punktów procentowych zwiększył się odsetek badanych obawiających się pogorszenia i wynosi 36 proc. Odsetek liczących na poprawę się zmniejszył z 26 proc. do 23 proc., a zakładających utrzymanie status quo w tym obszarze się nie zmienił – wynosi 30 proc. W porównaniu z ostatnim pomiarem ubyło badanych niemających wyrobionej opinii na ten temat – z 21 proc. do 11 proc.

W stosunku do ostatniego pomiaru zmniejszył się odsetek badanych negatywnie postrzegających sytuację polityczną w Polsce. Zanotowano spadek o 4 punkty procentowe, do 36 proc. Odsetek oceniających ją jako ani dobrą, ani złą zwiększył o 3 punkty procentowe, do 30 proc. Odsetek zadowolonych z niej zmalał o punkt procentowy do 26 proc.

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PiS z ogromną przewagą nad innymi partiami. Mniej Polaków chętnych głosować

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 14:30
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, na PiS zagłosowałoby 41,3 proc., na KO 28,6 proc., na Konfederację 8,4, na Lewicę 6,7, a na PSL 5,9 proc. - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla portalu WP. Do urn poszłaby nieco ponad połowa badanych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy są dumni z historii swojego kraju. Zobacz nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 01:20
Pracownia Social Changes - na zlecenie portalu wPolityce.pl - zapytała Polaków, jakich jest ich stosunek do historii własnego kraju. Zdecydowana większość badanych odpowiedziała, że towarzyszy im poczucie dumy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót do nauczania stacjonarnego w szkołach. Polacy popierają decyzję rządu

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 07:29
- Większość Polaków pozytywnie ocenia decyzję o otwarciu szkół w środku epidemii koronawirusa - wynika z badania United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej", o którym pisze Rmf24.pl.
rozwiń zwiń