X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Skala przestępczej działalności większa niż przypuszczano". Żaryn o nowych informacjach ws. Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 12:15
- Sprawa pozostaje wielowątkowym śledztwie o charakterze rozwojowym, nie kończymy pracy, można się podziewać kolejnych etapów i wątków w tym śledztwie - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.
Oskarżony Sławomir Nowak po wyjściu z Sądu Rejonowego w Warszawie, 22.07.2020.
Oskarżony Sławomir Nowak po wyjściu z Sądu Rejonowego w Warszawie, 22.07.2020. Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Centralne Biuro Antykorupcyjne odnalazło i zabezpieczyło gotówkę o wartości ponad 4 milionów złotych mającą pochodzić z przestępstw korupcyjnych popełnionych przez Sławomira Nowaka. 536 tysięcy euro, 470 tysięcy dolarów i 30 tysięcy złotych odnaleziono w dwóch skrytkach.

EN_sławomir_nowak1200.jpg
CBA zabezpieczyło ponad 4 miliony złotych w gotówce. Pochodzą z przestępstw korupcyjnych Nowaka

Ponadto zabezpieczono dwa mieszkania o łącznej wartości 2 milionów złotych, a także luksusowy samochód.

Stanisław Żaryn podkreślał, że zatrzymane przez CBA środki pochodzą z działań przestępczych, o które jest podejrzewany Sławomir Nowak. - Działania CBA pozwoliły ujawnić środki majątkowe będące własnością podejrzanego, mowa o zabezpieczonej przez funkcjonariuszy gotówce, dwóch mieszkaniach oraz luksusowym samochodzie. Z naszych szacunków wynika, że chodzi o majątek wartości ponad 6 mln złotych - zaznaczył.

"Gotówka odnaleziona w specjalnych skrytkach"

- Analizowane są zabezpieczone materiały, środki i dokumenty zgromadzone w czasie czynności CBA. Nadal poszukiwane są inne składniki majątkowe, które mogą być własnością podejrzanego. Ostatnie doświadczania pokazują, że Sławomir Nowak przywiązywał dużą wagę do ukrycia tych środków. Gotówka została zabezpieczona dzięki odnalezieniu specjalnych skrytek przygotowanych przez podejrzanego - dodał.

- Śledztwo prowadzone jest zarówno przez polskie, jak i ukraińskie służby. - CBA jest motorem napędowym w tej sprawie, ostatnie jego działania to sukces funkcjonariuszy, można im gratulować za ustalenia w tej sprawie - zaznaczył Stanisław Żaryn.

Posłuchaj

04:25 PR24_MPLS 2020_09_15-11-07-20.mp3 15.09.2020 Stanisław Żaryn (Polskie Radio 24 / Temat dnia)

W lipcu CBA poinformowało o zatrzymaniu byłego ministra transportu w rządzie Donalda Tuska, Sławomira N., a także byłego dowódcę jednostki GROM, Dariusza Z. i gdańskiego przedsiębiorcę, Jacka P. Wszyscy trzej są podejrzani o korupcję i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Czytaj także:

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Stanisław Żaryn

Data emisji: 15.09.2020

Godzina emisji: 11.07

PR24/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zatrzymany w sprawie Sławomira Nowaka wcześniej wyłudził miliony z PZU

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 07:38
- Aleksander D., zatrzymany w śledztwie prowadzonym przeciwko byłemu ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi, był wcześniej zamieszany w wyłudzenie z PZU ponad trzech milionów złotych - ustaliła PAP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Poręczyłam za niego, bo znam go wiele lat". Małgorzata Kidawa-Błońska broni Sławomira Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 19:36
- Poręczyłam za Sławomira Nowaka, bo znam go wiele lat i w moim przekonaniu, to jemu będzie zależeć na tym, żeby jak najszybciej wyjaśnić tę sprawę - powiedziała w czwartek wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (KO).
rozwiń zwiń