X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach". Zakończyła się narada kierownictwa PiS

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 16:39
"Zakończyła się narada kierownictwa PiS. Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie" - napisała na Twitterze rzecznik PiS Anita Czerwińska.
Premier Mateusz Morawiecki w drodze na naradę kierownictwa PiS
Premier Mateusz Morawiecki w drodze na naradę kierownictwa PiSFoto: East News/Mateusz Jagielski
1200_Schreiber_EN.jpg
Schreiber: jeżeli mamy w każdej sprawie czynić ustępstwa, to rząd mniejszościowy jest lepszym pomysłem

Spotkanie kierownictwa partii w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na ul. Nowogrodzkiej zakończyło się po ok. trzech godzinach. Politycy mieli rozmawiać o przyszłości Zjednoczonej Prawicy oraz dalszej obecności w rządzie polityków Porozumienia i Solidarnej Polski, w tym obecnego szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

Posłuchaj
00:54 10641203_1.mp3 Po spotkaniu kierownictwa PiS - relacja Karola Surówki (IAR)

Czytaj także:


Waldemar Buda 1200.jpg
"Albo powrót do dobrych standardów współpracy, albo rząd mniejszościowy". Waldemar Buda o koalicji rządzącej

W spotkaniu poza szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, wicepremier Piotr Gliński, szef MON Mariusz Błaszczak oraz europosłowie Joachim Brudziński i Beata Szydło.

Rozłam w Zjednoczonej Prawicy?

Spotkanie kierownictwa PiS to konsekwencja piątkowego głosowania w Sejmie nad nowelą ustawy o ochronie zwierząt. Mimo dyscypliny, jaka obowiązywała w klubie PiS, przeciw ustawie opowiedziało się 38 posłów Prawa i Sprawiedliwości, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch z Porozumienia. 15 innych posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu. Od tego czasu politycy PiS wielokrotnie powtarzali, że koalicja rządowa praktycznie nie istnieje.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział dziennikarzom, że pewnie zostaną podjęte decyzje co do dalszego kształtu koalicji. Pytany, jaka to będzie decyzja, odparł: "z pewnością małe partyjki, które wchodzą w skład zjednoczonej koalicji, muszą troszkę utemperować swoje apetyty". - Jeżeli to zrobią, jeżeli zrozumieją powagę swojej sytuacji, to będziemy próbowali się jeszcze porozumieć - powiedział Terlecki.

pb

Czytaj także

Szczerski o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy: mamy koncert życzeń młodszych partnerów koalicyjnych

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 09:09
– Prezydent jest zaniepokojony i zdziwiony sytuacją, która ma miejsce w Zjednoczonej Prawicy. W trakcie kampanii prezydenckiej partie te obiecywały Polakom powyborczy spokój, a zamiast tego mamy koncert życzeń młodszych partnerów koalicyjnych – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin: wpływ koalicjantów na rządy powinien być adekwatny do ich poparcia społecznego

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 09:40
- Wpływ koalicjantów w rządzie i na rządy powinien być adekwatny do ich poparcia społecznego - oświadczył wicepremier Jacek Sasin. Jak podkreślił, decyzje, co dalej z koalicją Zjednoczonej Prawicy mają zapadać w poniedziałek na spotkaniu kierownictwa PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jest dobrem i warto, by nadal trwała". Ziobro o koalicji Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 13:43
- Zjednoczona Prawica jest dobrem i warto, by ta koalicja przy pewnych napięciach, które w sposób naturalny się pojawiają, nadal trwała - powiedział w poniedziałek minister sprawiedliwości, lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Wyraził też przekonanie, że koalicjantom uda się dojść do porozumienia.
rozwiń zwiń