X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

CBOS: prezydent i premier wśród polityków cieszących się największym zaufaniem Polaków

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 12:34
Prezydentowi Andrzejowi Dudzie ufa 56 proc. badanych, liderowi ruchu Polska 2050 Szymonowi Hołowni - 52 proc., a premierowi Mateuszowi Morawieckiemu - 51 proc. - wynika z najnowszych danych CBOS.
Budynek Sejmu RP
Budynek Sejmu RPFoto: Grand Warszawski/shutterstock

Według wrześniowego sondażu CBOS dotyczącego zaufania do polityków, prezydentowi Andrzejowi Dudzie ufa 56 proc. ankietowanych, czyli o 1 pkt proc. mniej niż w sierpniu.

Warszawa Krakowskie Przedmieście ludzie 1200.jpg
CBOS: większość Polaków uważa, że sytuacja w kraju idzie w dobrym kierunku

Na drugim miejscu w rankingu zaufania znalazł się były kandydat na prezydenta, prezes stowarzyszenia Polska 2050 Szymon Hołownia, któremu ufa 52 proc. respondentów, o 1 pkt proc. więcej niż poprzednio.

Trzecie miejsce pod względem zaufania zajął premier Mateusz Morawiecki z 51 proc. wskazań. To mniej o 3 pkt. proc. niż poprzednio. Szefowi rządu nie ufa 37 proc. ankietowanych, o 5 pkt. proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu.

W rankingu zaufania kolejne miejsca zajęli: szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, któremu ufa 41 proc. badanych (o 2 pkt. proc. więcej niż w sierpniu), prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, do którego zaufanie zadeklarowało 40 proc. (mniej o 1 pkt proc.), prezes PiS Jarosław Kaczyński, który cieszy się zaufaniem 39 proc. badanych (mniej o 1 pkt proc.), jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak z 37 proc. deklarowanym zaufaniem (mniej o 1 pkt proc.).

Szefowi MON Mariuszowi Błaszczakowi ufa 34 proc. (nie był ujęty w sondażu z poprzedniego miesiąca), marszałek Sejmu Elżbiecie Witek 30 proc. badanych (mniej o 3 pkt. proc.), liderowi Porozumienia Jarosławowi Gowinowi 29 proc. ankietowanych (nie był ujęty w poprzednim badaniu).

Na następnych miejscach w sondażu pod względem zaufania uplasowali się: wicepremier oraz minister rozwoju Jadwiga Emilewicz (25 proc., zaufania, czyli o 1 pkt proc. mniej niż poprzednio), marszałek Senatu Tomasz Grodzki (25 proc., tak samo jak w poprzednim badaniu), wicepremier i minister kultury Piotr Gliński (24 proc., mniej o 4 pkt. proc.), wicepremier oraz minister aktywów państwowych Jacek Sasin (23 proc., mniej o 3 pkt. proc.), a także szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski (22 proc., nie był ujęty w poprzednim badaniu).

Ostatnie miejsca w rankingu zaufania zajęli: przewodniczący PO Borys Budka (22 proc., więcej o 3 pkt. proc. niż w sierpniu) oraz wicemarszałek Sejmu i szef SLD Włodzimierz Czarzasty (19 proc., brak zmian względem poprzedniego badania).


Z sondażu wynika, że 43 proc. ankietowanych stwierdziło, że nie zna Dariusza Piontkowskiego, 39 proc. nie zna Jadwigi Emilewicz, 35 proc. - Piotra Glińskiego, 30 proc. - Włodzimierza Czarzastego, 29 proc. - Elżbiety Witek, 25 proc. - Tomasza Grodzkiego, 22 proc. - Borysa Budki, a 21 proc. - Jacka Sasina.

Czytaj także:

CBOS przeprowadził sondaż za pomocą metod CAPI, CATI oraz CAWI na reprezentatywnej imiennej próbie 1149 osób, pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej poprzez numer PESEL. Badanie zostało przeprowadzone między 7 a 17 września.

itom

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Dera: w trudnych czasach kryzysu pandemicznego musi być stabilna większość w parlamencie

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 08:50
- Silny i stabilny rząd był obiecany w czasie ostatnich wyborów prezydenckich i wcześniej parlamentarnych, to realizacja jednej z naszych głównych obietnic złożonych obywatelom - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Dera minister w Kancelarii Prezydenta RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Mosiński: przed nami kolejne lata dobrych rządów dobrej zmiany

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 10:00
- Czekają nas kolejne dobre rządy: wyprowadzenie na ścieżkę wzrostu gospodarczego, pokonanie pandemii koronawirusa i powrót do normalności to jedne z priorytetów - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (PiS) podczas audycji "Dwie Strony", w której udział wziął także Jarosław Rzepa (PSL).
rozwiń zwiń