more_horiz
Wiadomości

Dzień Edukacji Narodowej. Szef MEN wręczy nauczycielom odznaczenia i nagrody

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 03:00
Dziś Dzień Edukacji Narodowej, nazywany Dniem Nauczyciela. Szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski wręczy nauczycielom odznaczenia państwowe, medale i nagrody. Ze względu na pandemię w wydarzeniu weźmie udział mniej osób niż zwykle.
Minister edukacji wręczy dziś nauczycielom odznaczenia państwowe, medale i nagrody
Minister edukacji wręczy dziś nauczycielom odznaczenia państwowe, medale i nagrodyFoto: Piotr Molecki/East News

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12.00 i będzie transmitowana w internecie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
piontkowski 1200 twitt.jpg
Dariusz Piontkowski: kierownictwo MEN przeciwne odgórnemu zamykaniu wszystkich szkół

Dzień wolny od nauki w szkołach

To już tradycja, że z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele odbierają z rąk ministra edukacji odznaczenia i nagrody. Dla uczniów jest to dzień wolny od nauki w szkołach. W tym roku Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski została uhonorowana jedna osoba.

Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Krzyżem Zasługi i Brązowym Krzyżem Zasługi wyróżniono w tym roku w sumie 339 nauczycieli.

25 Profesorów Oświaty

Pedagodzy odbiorą także Medale za Długoletnią Służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz Nagrody Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. 25 nauczycieli otrzyma tytuł honorowy Profesora Oświaty. To najwyższe rangą wyróżnienie dla nauczyciela.

Nazwa Dzień Edukacji Narodowej pochodzi od Komisji Edukacji Narodowej powołanej przez Sejm w 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Komisja była pierwszym w Europie ministerstwem oświaty powołanym, by reformować szkolnictwo.

ms

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem