X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Proszę o wyrażanie poglądów w sposób akceptowalny społecznie". Apel przewodniczącego KEP

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 21:00
"Kościół ze swej strony nie może przestać bronić życia, ani też zrezygnować z głoszenia, że każdą istotę ludzką trzeba chronić od poczęcia aż do naturalnej śmierci" - oświadczył przewodniczący KEP arcybiskup Stanisław Gądecki. Zaapelował o "wyrażanie swoich poglądów sposób akceptowalny społecznie".
Przedstawiciele Strajku Kobiet podczas protestu w poznańskiej katedrze
Przedstawiciele Strajku Kobiet podczas protestu w poznańskiej katedrzeFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

"Świadoma i dobrowolna decyzja pozbawienia życia niewinnej istoty ludzkiej jest zawsze złem z moralnego punktu widzenia i nigdy nie może być dozwolona ani jako cel, ani jako środek do dobrego celu. Jest to bowiem akt poważnego nieposłuszeństwa wobec prawa moralnego, co więcej, wobec samego Boga, jego twórcy i gwaranta; jest to akt sprzeczny z fundamentalnymi cnotami sprawiedliwości i miłości" - cytuje encyklikę Jana Pawła II "Evangelium Vitae" abp Gądecki.

"Kościół nie może iść na kompromis ws. aborcji"

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przypomniał, że Kościół nie stanowi prawa w Polsce i nie decyduje o zgodności ustaw z Konstytucją.

"Kościół ze swej strony nie może przestać bronić życia, ani też zrezygnować z głoszenia, że każdą istotę ludzką trzeba chronić od poczęcia aż do naturalnej śmierci. W tej kwestii Kościół - jak często powtarza papież Franciszek nie może iść na żaden kompromis, ponieważ stałby się winnym kultury odrzucania, która jest dzisiaj tak bardzo rozpowszechniona, dotykając zawsze najbardziej potrzebujących i bezbronnych" - pisze abp Gądecki.

Posłuchaj
02:06 20201025_ksLGesiakSJ_OswiadczenieAbpGadeckiegoPoNiedzielnychProfanacjach (1).mp3 Abp Stanisław Gądecki: Kościół ze swej strony nie może przestać bronić życia

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
protest 1200 pap (4).jpg
Ks. Berdychowski: protestujący przed Bazyliką Św. Krzyża zachowywali się agresywnie

Czytaj również:

"Proszę wszystkich o wyrażanie swoich poglądów w sposób akceptowalny społecznie"

Duchowny przekonuje, że "wulgaryzmy, przemoc, obelżywe napisy i zakłócanie nabożeństw oraz profanacje (...) nie są właściwą metodą działania w demokratycznym państwie".

"Proszę wszystkich o wyrażanie swoich poglądów w sposób akceptowalny społecznie, z poszanowaniem godności każdego człowieka. Potrzebujemy rozmowy, a nie postaw konfrontacyjnych czy gorączkowej wymiany opinii na portalach społecznościowych" - pisze arcybiskup.

Przewodniczący zachęcił do dialogu na temat sposobów ochrony prawa do życia oraz praw kobiet i poprosił o nieeskalowanie napięć. "Wszystkich wiernych proszę o modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych, w intencji rodziców oczekujących potomstwa, a także o nawrócenie tych, którzy stosują przemoc" - zakończył arcybiskup Stanisław Gądecki.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Działanie ściśle prawne". Poseł PiS o orzeczeniu TK ws. aborcji eugenicznej

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 13:52
Doktor nauk prawnych, poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Wróblewski powiedział, że ostatnie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji jest działaniem ściśle prawnym i nie ma w nim elementów politycznych, religijnych czy etycznych. 
rozwiń zwiń