X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dofinansowanie dla nauczycieli pracujących zdalnie. Jest harmonogram programu

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 18:53
Najpóźniej do końca grudnia br. nauczyciele zaangażowani w pracę zdalną z uczniami otrzymają 500 zł na dofinansowanie zakupu sprzętu, akcesoriów komputerowych lub oprogramowania. MEiN opublikowało harmonogram rządowego programu wsparcia nauczycieli.
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: twitter.com/MEN_GOV_PL

Wprowadzenie programu wsparcia dla nauczycieli pracujących zdalnie w postaci dofinansowania zakupu sprzętu pomocnego w zdalnej edukacji zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Posłuchaj
00:48 MEN dofinansowanie czarnek IAR Ingram.mp3 Nauczyciele otrzymają dofinansowanie na sprzęt potrzebny do pracy zdalnej. Relacja Katarzyny Ingram (IAR)
Czarnek free 1200.jpg
Dodatkowe 300 mln na sprzęt do nauki zdalnej. Czarnek: pieniądze trafią do nauczycieli już w grudniu

Dofinansowanie nauczycieli pracujących zdalnie

W piątek na konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że na ten cel przeznaczone będzie dodatkowe 300 mln zł.

- Jeszcze w listopadzie na rachunki wszystkich organów prowadzących będzie przekazane 100 proc. środków, które wystarczą na pokrycie kosztów refundacji dla nauczycieli na sprzęt potrzebny do nauczania zdalnego - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

- Jeśli nauczyciele planują wyposażyć się w taki sprzęt również na przyszłość, wtedy 500 zł może być dopłatą do tego sprzętu. To już pozostawiamy po stronie nauczycieli. Oni wiedzą najlepiej, co jest im w tym momencie najbardziej potrzebne w celu zwiększenia efektywności nauczania zdalnego - dodał minister.

Czytaj również:

shutterstock nauka zdalna lekcje zdalne free 1200.jpg
Rozporządzenie MEN: zdalna nauka przedłużona do 29 listopada

Nauczyciele dostaną pieniądze do końca roku

Jak podano na stronie internetowej resortu edukacji, do 7 grudnia nauczyciele chcący skorzystać ze wsparcia mają czas na złożenie wniosku w tej sprawie do dyrektora szkoły, w której jest zatrudniony. Do wniosku należy dołączyć imienny dowód zakupu sprzętu. Refundacja obejmie sprzęt kupiony między 1 września a 7 grudnia 2020 r. Wzór wniosku do pobrania ma zostać zamieszczony w przyszłym tygodniu na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej i na stronach kuratoriów oświaty.

Jeśli nauczyciel pracuje w kilku szkołach, wniosek może złożyć dyrektorowi tylko jednej z tych placówek. Ze wsparcia w wysokości do 500 zł można skorzystać tylko raz.

Zgodnie z harmonogramem programu, opublikowanym przez MEN, do 11 grudnia będzie czas na rozpatrzenie wniosków przez dyrektorów szkół i przekazanie ich samorządom. Do 31 grudnia nauczyciele mają otrzymać zwrot poniesionych wydatków. Samorządy pieniądze na wsparcie nauczycieli w ramach programu mają dostać do 25 listopada.

Zobacz także:

Resort szykuje rozporządzenie

dziecko komputer 1200.jpg
Nauka zdalna. Co jeśli dziecko nie ma komputera?

Szczegółowe zasady programu ma określić rozporządzenie ministra edukacji i nauki.

Resort podaje, że w rozporządzeniu zostanie określony rodzaj sprzętu, materiałów i oprogramowania, którego zakup w ramach rządowego wsparcia dla nauczycieli będzie podlegał dofinansowaniu m.in. komputerów przenośnych, kamer internetowych, słuchawek (lub zestawu słuchawkowego), dodatkowego mikrofonu, tabletów, ładowarek sieciowych, głośników, pamięci zewnętrznej, oprogramowania czy kosztów poniesionych z tytułu mobilnego internetu.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki do 29 listopada 2020 r. przedłużone zostanie ograniczenie funkcjonowania klas IV-VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego. Uczniowie i słuchacze tych szkół od 26 października nie mają zajęć stacjonarnych, tylko uczą się zdalnie. Dodatkowo od 9 listopada 2020 r. do 29 listopada takim samym ograniczeniem zostają objęte klasy I-III szkoły podstawowej. Ich uczniowie również będą się uczyć zdalnie.

jmo

Czytaj także

Szef MEN odwołał dyrektor departamentu odpowiedzialną za podstawy programowe

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 19:17
Pierwszą decyzją kadrową nowego ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka jest odwołanie dyrektor Departamentu Podręczników, Programów i Innowacji MEN - poinformował w poniedziałek portal wPolityce.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To skoordynowane działania". Minister edukacji o protestach i ich przyczynach

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 10:05
- To, co się dziś dzieje na ulicach miast, wśród młodych ludzi, to jest również wypadkowa tego, co się działo w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w polskiej oświacie i na polskich uniwersytetach, a nie działo się dobrze - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń