X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kontrole po wsparciu strajku kobiet przez nauczycieli. Czarnek: nie wymagaliśmy nazwisk

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 22:08
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówił w TVP Info, że resort nie wymagał od kuratorów oświaty uzyskiwania nazwisk uczniów i nauczycieli, którzy uczestniczyli w strajku kobiet. Podkreślał, że kuratorzy działają w granicach prawa oświatowego.
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Minister Przemysław Czarnek zaznaczył, że o kontrole w szkołach prosili rodzice uczniów z całej Polski.

"Nauczycieli i dyrektorów spotykają szykany"

Przemysław Czarnek 1200 EN.jpg
Czarnek: to kłamstwo, że będziemy wyciągać konsekwencje wobec osób głoszących swoje poglądy

- Kuratorzy sprawdzają wszystkie te przypadki skandalicznego zachowania. Incydentalne na szczęście, bo zdecydowana większość nauczycieli i przytłaczająca większość dyrektorów stoi na wysokości zadania, działa w granicach prawa oświatowego i nie dopuszcza do ideologizacji dzieci i młodzieży w naszych szkołach - mówił Przemysław Czarnek.

Posłuchaj
00:26 Czarnek IAR.mp3 Przemysław Czarnek o kontrolach związanych z wsparciem strajku kobiet przez nauczycieli (IAR)

Jak dodał, zdarza się, że dyrektorów i nauczycieli spotykają szykany. - Musimy to wszystko przetrwać - zaznaczył szef resortu edukacji i nauki.

Zobacz także:

Wsparcie dla nauczycieli

Minister przypomniał, że do wszystkich nauczycieli, którzy prowadzą kształcenie na odległość, trafi 300 milionów wsparcia. Pieniądze mają być przeznaczone na akcesoria informatyczne, jakie są konieczne nauczycielom do tego, żeby ulepszać zdalną naukę. Jeszcze w listopadzie samorządy dostaną sto procent środków na pokrycie kosztów refundacji, a pieniądze na kontach nauczycieli znajdą się w grudniu.

Od 9 listopada zdalną nauką będą objęte klasy od I do III w szkołach podstawowych. Nauka zdalna ma obowiązywać wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do 29 listopada.

jmo

Czytaj także

Dodatkowe 300 mln na sprzęt do nauki zdalnej. Czarnek: pieniądze trafią do nauczycieli już w grudniu

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 15:26
Na sprzęt do nauki zdalnej przeznaczamy dodatkowe 300 mln zł. Pieniądze te trafią bezpośrednio do nauczycieli, którzy ponoszą koszty związane z doposażeniem w sprzęt informatyczny – oświadczył w piątek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MEN wspiera uczniów zdających egzaminy. Będą mogli odbywać konsultacje w szkołach

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 21:14
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że od poniedziałku w szkołach będą mogły się odbywać konsultacje stacjonarne dla uczniów ostatnich klas. W TVP Info minister podkreślał, że mają one pomóc tym uczniom w przygotowaniu się do czekających ich egzaminów.
rozwiń zwiń