X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Będę bezkompromisowo walczyć o moje dobre imię". Adam Hofman odpowiada na tekst "Gazety Wyborczej"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 21:30
"To Adam Hofman miał złożyć korupcyjną propozycję Czarneckiemu, którą opisał Giertych" - poinformowała "Gazeta Wyborcza". Były rzecznik PiS odpowiada, że doniesienia gazety są nieprawdziwe i zlecił już podjęcie zdecydowanych kroków prawnych.
Adam Hofman
Adam HofmanFoto: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

"Adam Hofman, były rzecznik PiS, a dziś potężny lobbysta, miał przyjechać do Monako i składać w imieniu rządzącego obozu korupcyjne propozycje Leszkowi Czarneckiemu, właścicielowi Getin Banku" - czytamy w GW. 

Tezy Wyborczej

Autor tekstu, Wojciech Czuchnowski, twierdzi, że biznesmen ma mieć nagrania tych rozmów. Powołując się na informatora, pisze, że Hofman miał mówić, że "przychodzi w imieniu Ziobry".

giertych PAP/ARCH.jpg
"Czas by polskie państwo zaczęło rozliczać gangsterów". Rozpłochowski o zatrzymaniu Giertycha

"Tłumaczył, że Michał Krupiński jest w dobrych relacjach z ministrem sprawiedliwości (...). W zamian za posadę dla Krupińskiego Hofman obiecywał złagodzenie kursu wobec banków Czarneckiego" – miał stwierdzić "informator znający kulisy sprawy".

Odpowiedź Hofmana

Do materiału gazety na Twitterze odniósł się Adam Hofman. 

"Wobec tego, co opublikowała Gazeta Wyborcza stanowczo oświadczam, że nie powoływałem się wobec kogokolwiek na znajomości czy kontakty w administracji rządowej, a w szczególności nie przedstawiałem się, jako jej »wysłannik«" - napisał. 

1200_Ziobro_EN.jpg
Ziobro: w postępowaniu przygotowawczym ws. afery GetBack zabezpieczyliśmy 400 milionów złotych

"Nigdy nie formułowałem względem tego (i jakiegokolwiek innego) biznesmena żadnej oferty, która miałaby wymiar korupcyjny, choćby w najszerszym rozumieniu pojęcia »korupcji«” – podkreślił w oświadczeniu.

Hofman informuje również, że skupia się teraz na działalności biznesowej, a nie politycznej. "W tym stanie rzeczy będę bezkompromisowo walczyć o moje dobre imię" - zapowiada.

W kolejnym tweecie Adam Hofman obszernie wyjaśnia, w jakich okolicznościach spotykał się z Leszkiem Czarneckim i obala kierowane wobec niego oskarżenia.

"Od maja 2019 firma, w której jesteśmy Partnerami, współpracowała i współpracuje do dziś z Panem Leszkiem Czarneckim, jego dwoma bankami, fundacją i członkami rodziny. Propozycje współpracy złożył nam sam Leszek Czarnecki" - wskazuje Hofman.

Anita Gargas 1200.jpg
"Od współpracownika SB do miliardera". Anita Gargas o Leszku Czarneckim

Wskazuje, że prowadząc działania z zakresu public relations i doradztwa strategicznego wielokrotnie spotykał się Leszkiem Czarneckim, m.in. w Warszawie, Miami i Monte Carlo, gdzie akurat przebywał klient.

"24 lipca 2020 roku Leszek Czarnecki w trakcie jednego ze spotkań poprosił o znalezienie eksperta - doradcy z zakresu bankowości, jak to określił - »z drugiej strony«. Ekspert ten miałby pomóc mu prowadzić komunikację z rynkiem i otoczeniem biznesowym" - czytamy.

Były rzecznik PiS wyjaśnia dalej, że omówiono propozycję potencjalnej rozmowy i współpracy z Michałem Krupińskim, jednak pomimo rekomendacji do współpracy nie doszło.

"Rozmowa, która została zarejestrowana w trakcie nagranego spotkania 23 września 2020 roku była jedną z wielu rozmówców o charakterze doradczym wynikającym z realizacji zawartej umowy i nie zawiera żadnych treści, które stanowiłyby naruszenie prawa. Tym samym stanowczo dementujemy doniesienia Pana Romana Giertycha w tym temacie" - stwierdza Adam Hofman.

wyborcza.pl/tvp.info/fc

Czytaj także

Afera GetBack. Prokuratura zabezpieczyła znaczny majątek Leszka Czarneckiego

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 14:09
Prokuratura Regionalna w Warszawie dokonała zabezpieczeń na majątku Leszka Czarneckiego. Właściciel Idea Banku ma status podejrzanego w śledztwie dotyczącym tzw. afery GetBack. "W piątek sąd rozpozna wniosek prokuratury o aresztowanie przebywającego za granicą biznesmena. To umożliwi wydanie za Czarneckim Europejskiego Nakazu Aresztowania" - podała prokuratura.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roman Giertych wrócił do domu. "Za kilka dni opowiem o całej sprawie publicznie"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 17:24
- Wróciłem do domu, jeszcze raz wszystkim dziękuje za dobre słowa i wsparcie - poinformował we wtorek adwokat Roman Giertych. Podkreślił, że mimo miesięcznego zwolnienia lekarskiego "ma nadzieję wrócić do pracy". Jak dodał, chodzi o posiedzenie aresztowe ws. Leszka Czarneckiego.
rozwiń zwiń