X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Od współpracownika SB do miliardera". Anita Gargas o Leszku Czarneckim

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 16:00
- Był bohaterem celebrytów na salonach III RP. Pamiętajmy jednak o korzeniach Leszka Czarneckiego - wskazywała w Polskim Radiu 24 Anita Gargas, autorka "Magazynu Śledczego" w TVP.
Anita Gargas
Anita GargasFoto: PR24/AK

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia wyznaczył termin posiedzenia aresztowego dla Leszka Czarneckiego. Wniosek skierowała Prokuratura Regionalna w Warszawie, która prowadzi śledztwo ws. afery GetBack.

Posłuchaj
24:54 PR24_MPLS 2020_09_24-14-33-14.mp3 Anita Gargas o początkach kariery Leszka Czarneckiego (Temat Dnia/Gość PR24)

- Pamiętajmy o jego korzeniach: jako 18-latek został zarejestrowany przez SB jako tajny współpracownik "Ernest". W 1982 roku awansował na współpracownika wywiadu PRL-owskiego - wskazywała w Polskim Radiu 24 Anita Gargas.

leszek czarnecki en 1200.jpg
Afera GetBack. Jest wniosek prokuratury o areszt dla Leszka Czarneckiego

"Świadomie wybrał drogę koniunkturalizmu"

Autorka "Magazynu Śledczego" tłumaczyła, że Leszek Czarnecki, o czym świadczą dokumenty w IPN, świadomie wybrał drogę koniunkturalizmu. - Od współpracy z SB zaczęła się kariera większości milionerów III RP, milionerów z list stu najbogatszych - podkreślała.

- Większość firm, z którymi związany był Leszek Czarnecki, to firmy, z którymi ludzie mają dziś największe problemy. Homebroker, Open Finance, GetBack. Cały czas zgłaszają się oszukani - mówiła.

Gość Polskiego Radia 24 zwracała uwagę na to, że sprzedawano obligacje GetBack pod pozorem zawierania umów na lokaty. - Obligacje miały być silne i mocne, ale okazały się wydmuszkami - powiedziała.

- List gończy za Czarneckim, który zamierza rozesłać prokuratura, dotyczy oszustw dokonanych przez przedsiębiorstwa firmowane nazwiskiem miliardera - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Anita Gargas (TVP)

Data emisji: 24.09.2020

Godzina: 14.33

ks

Czytaj także

"Wprowadzała klientów w błąd". UOKiK ukarał spółkę powiązaną z GetBackiem

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 10:50
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył ponad 7,2 miliona złotych kary na spółkę Lartiq. Firma wprowadzała konsumentów w błąd, oferując certyfikaty funduszy inwestycyjnych - czytamy w komunikacie Urzędu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Karnkowski: polityka Warszawy polega w dużej mierze na wyrzucaniu pieniędzy w błoto

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 10:50
- Praktyka rządzenia bardzo niszczy wyidealizowany wizerunek złotego dziecka polskiej polityki - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta ("Gazeta Polska"). - Miasto bardzo hojnie działa wobec niektórych grup - dodał.
rozwiń zwiń