X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sakiewicz: Lempart razem z częścią polityków opozycji odpowiadają za to, że tysiące ludzi umarło

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 09:56
- Marta Lempart nie tylko odpowiada za to, że zakaziła siebie i ewentualnie ludzi, którzy mieli z nią ostatnio kontakt. Odpowiada przede wszystkim za to - razem z częścią polityków opozycji i mediów, które wzywały do strajków - że tysiące ludzi umarło - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". Gośćmi audycji byli także Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność") i Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze"). 
Tomasz Sakiewicz
Tomasz SakiewiczFoto: PR24/TB

Jak poinformował portal Onet, liderka tzw. strajku kobiet Marta Lempart została zakażona koronawirusem.

Zdaniem Tomasza Sakiewicza "odpowiada ona nie tylko za to, że zakaziła siebie i ewentualnie tych ludzi, którzy mieli z nią ostatnio kontakt".

marta lempart pap 1200 .jpg
Marta Lempart zakażona koronawirusem

- Odpowiada przede wszystkim za to - razem z częścią polityków opozycji i mediów, które wzywały do tych strajków - że tysiące ludzi umarło. Oni mają krew na rękach i to jest prawda. Mówienie, że tak nie jest, jest twierdzeniem, że ziemia jest płaska - podkreślił dziennikarz.


Posłuchaj
22:37 _PR24_AAC 2020_12_17-08-35-56.mp3 Publicyści o epidemii koronawirusa (Debata poranka)

 

Jak zaznaczył, "oni zaprosili setki tysięcy ludzi na demonstracje, na których ci ludzie się zakażali". - Ale co gorsza, byli to ludzie młodzi, którzy przynosili zarazę do swoich domów, do swoich rodziców, dziadków. Znam takie przypadki. Ci ludzie są w stanie ciężkim, albo poumierali – powiedział.  

"Marty Lempart nic nie tłumaczy"

Według niego "Marty Lempart nic nie tłumaczy". - Jest prawniczką, jest osobą dorosłą. Wiedziała, jakie będą tego konsekwencje, ale zrobiła to dla pieniędzy, dla kariery. Dziś ponosi sama tego konsekwencje zdrowotne. Ale podejrzewam, że w jej przypadku nie będą one tak wielkie, jak u ludzi, którzy się od niej zarazili albo przez nią zarazili. Ogromna odpowiedzialność spoczywa na tych, którzy wzywali do tych demonstracji – skomentował Sakiewicz.

Agaton Koziński z kolei odniósł się do idei ruchów antyszczepionkowych. - Osób twierdzących, że pandemia to "plandemia", że to spisek wielkiego biznesu, rządu światowego, jest bardzo dużo. W Polsce i tak to przebiega łagodnie. W Europie Zachodniej mamy przyciągające kilkadziesiąt, kilkaset tysięcy osób protesty przeciwko pandemii i obostrzeniom. Na to nakładają się naturalne obawy, bo szczepionka powstała w bardzo szybkim tempie, nie była testowana tak długo, jak szczepionki, które przyjmujemy w ramach pakietów szczepień – powiedział dziennikarz.

Jakub Pacan podkreślił natomiast, iż "widzimy polityków, którzy mówią, że nie będą się szczepić, widzimy znane i popularne twarze". - A niepewne czasy i lęk to pożywka dla różnych teorii spiskowych. Słyszałem już przeróżne teorie na temat szczepionek i konsekwencji zaszczepienia bądź niezaszczepienia – zaznaczył gość PR24.

- Pewne ograniczenia nie będą już obowiązywały osób, które zostaną zaszczepione. To potrwa jakiś czas, ale większość społeczeństwa się zaszczepi. Zwycięży zdrowy rozsądek – dodał Jakub Pacan.

Więcej w nagraniu

* * *

Audycja: Debata Poranka

Prowadzący: Stanisław Janecki

Goście audycji: Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność"), Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze"), Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska") 

Data emisji: 17.12.2020

Godzina emisji: 8.36

bartos

Czytaj także

"Nadaje się na nową twarz PO". Lempart wejdzie do polityki?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 00:30
- Może PO chciałaby z niej zrobić wicemarszałka Sejmu i tym słynnym słowem na "w" zwracałaby się do posłów, żeby schodzili z mównicy. PO słynie z knajackiego języka, który poznaliśmy na słynnych taśmach. To dobry sojusz. Pani Lempart nadaje się na nową twarz PO - powiedział tvp.info Adam Andruszkiewicz, minister w kancelarii premiera.
rozwiń zwiń