more_horiz
Wiadomości

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod KNF

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 04:20
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego i policja ostrzegają przed "oszustwem na KNF". Oszuści próbują uwiarygodnić swoje działania poprzez wykorzystanie logotypów Komisji Nadzoru Finansowego lub Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.
Siedziba Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie
Siedziba Komisji Nadzoru Finansowego w WarszawieFoto: PR24

Rzecznik KNF Jacek Barszczewski wyjaśnia, że jedna ze stosowanych metod polega na wysyłaniu maili z logotypami KNF lub UKNF.

ZOBACZ TAKŻE
3-355077-12.jpg
Kradli pieniądze z kont bankowych. "Łowcy cieni" dopadli domniemanego szefa grupy

Sposób działania oszustów

W wiadomościach oszuści piszą o blokadzie pieniędzy i żądają od potencjalnej ofiary wykonania przelewu, żeby transfer mógł zostać wykonany. Inna metoda polega na dzwonieniu do potencjalnych ofiar z ofertą przewalutowania kryptowalut na inne waluty.

Posłuchaj
00:25 10804729_2.mp3 Rzecznik KNF Jacek Barszczewski o metodach oszustów (IAR)

 

Oszuści zastrzegają, że w transakcji będzie brał udział pracownik KNF, który uwiarygodni transakcję. Dążą do tego, żeby potencjalna ofiara udostępniła im pulpit swojego komputera, co w dalszych krokach może doprowadzić do kradzieży pieniędzy.

Czytaj również:

Apel o czujność

Jacek Barszczewski podkreśla, że KNF i policja przypominają o konieczności zachowania czujności. Dodał, że pracownicy Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego nigdy nie pośredniczą w transakcjach finansowych.

Więcej informacji o metodach stosowanych przez oszustów można znaleźć na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego w zakładce "Uwaga! Cyberoszust".

ms

Zobacz także

Zobacz także