X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod KNF

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 04:20
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego i policja ostrzegają przed "oszustwem na KNF". Oszuści próbują uwiarygodnić swoje działania poprzez wykorzystanie logotypów Komisji Nadzoru Finansowego lub Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.
Siedziba Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie
Siedziba Komisji Nadzoru Finansowego w WarszawieFoto: PR24

Rzecznik KNF Jacek Barszczewski wyjaśnia, że jedna ze stosowanych metod polega na wysyłaniu maili z logotypami KNF lub UKNF.

ZOBACZ TAKŻE
3-355077-12.jpg
Kradli pieniądze z kont bankowych. "Łowcy cieni" dopadli domniemanego szefa grupy

Sposób działania oszustów

W wiadomościach oszuści piszą o blokadzie pieniędzy i żądają od potencjalnej ofiary wykonania przelewu, żeby transfer mógł zostać wykonany. Inna metoda polega na dzwonieniu do potencjalnych ofiar z ofertą przewalutowania kryptowalut na inne waluty.

Posłuchaj
00:25 10804729_2.mp3 Rzecznik KNF Jacek Barszczewski o metodach oszustów (IAR)

 

Oszuści zastrzegają, że w transakcji będzie brał udział pracownik KNF, który uwiarygodni transakcję. Dążą do tego, żeby potencjalna ofiara udostępniła im pulpit swojego komputera, co w dalszych krokach może doprowadzić do kradzieży pieniędzy.

Czytaj również:

Apel o czujność

Jacek Barszczewski podkreśla, że KNF i policja przypominają o konieczności zachowania czujności. Dodał, że pracownicy Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego nigdy nie pośredniczą w transakcjach finansowych.

Więcej informacji o metodach stosowanych przez oszustów można znaleźć na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego w zakładce "Uwaga! Cyberoszust".

ms

Czytaj także

Uwaga na hakerów. Ekspert: pandemia to czas wzrostu aktywności cyberprzestępców

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 09:16
- Pandemia to czas wzmożonej aktywności cyberprzestępców wyłudzających dane osobowe. Liczba ataków przy użyciu szkodliwego oprogramowania wzrosła w III kw. o 42 proc. - wskazuje Bartłomiej Drozd, ekspert serwisu ChronPESEL.pl. związanego z Krajowym Rejestrem Długów.
rozwiń zwiń