more_horiz
Wiadomości

"Skrajnie szkodliwe, przyczyniły się do wzrostu zakażeń i zgonów". Prezes PiS o strajkach kobiet

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 06:42
W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" wicepremier Jarosław Kaczyński nazwał ostatnie demonstracje organizowane przez stowarzyszenie Ogólnopolski Strajk Kobiet "skrajnie szkodliwymi". Jak podkreślił prezes PiS, przyczyniły się one do wielu zakażeń koronawirusem i wzrostu przypadków śmiertelnych, przypomniał także, że były nielegalne.
Protesty proaborcyjne w Warszawie. Zdjęcie ilustracyjne
Protesty proaborcyjne w Warszawie. Zdjęcie ilustracyjneFoto: PRZEMYSLAW WIERZCHOWSKI/REPORTER

Prezes PiS i wicepremier Jarosław Kaczyński udzielił "Rzeczpospolitej" wywiadu, który ukazał się w poniedziałkowym wydaniu dziennika. W rozmowie odniósł się do szeregu zagadnień dotyczących bieżącej polityki krajowej, w tym m.in. do sprawy protestów kobiet po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącym aborcji.

Kaczyński f 1200.jpg
Jarosław Kaczyński będzie kandydował w wyborach na szefa PiS. "Ale na pewno ostatni raz"

"Scenariusze pisane cyrylicą"

Jarosław Kaczyński stwierdził, że ostatnie demonstracje w Polsce były nielegalne i "skrajnie szkodliwe". W jego opinii doprowadziły one do wielu zachorowań, których bez nich by nie było, oraz do przypadków śmiertelnych. Przypomniał też, że podczas protestów doszło do nasilenia agresji słownej wobec policji.

Zobacz także:

- Sądzę, że jeśli ludzie atakują pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej (...) lub pomnik mojego świętej pamięci brata, to nie obawiałbym się powiedzieć, że jest to pisane cyrylicą - mówił prezes PiS, nawiązując do słów Donalda Tuska o scenariuszu pisanym obcym alfabetem.

Według Jarosława Kaczyńskiego ostatnie demonstracje są "straszliwą szkodą dla Polski" i złamały reguły kulturowe. - Gdyby spojrzeć na to, czego by chcieli wrogowie, to właśnie tego rodzaju degradacji - mówił prezes PiS.

jmo

Zobacz także

Zobacz także