X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Mamy deficyt wzajemnego zaufania, a to jest następny w nie cios". Karnowski o szczepieniu celebrytów

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 13:22
- Ta sprawa sięga do 1944 roku, bo tam datować można takie poczucie pewnych grup, że one są właścicielami Polski, że oni są tutaj panami, że wszystko inne jest płynne - systemy polityczne, rządy - to się wszystko zmienia - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Michał Karnowski, odnosząc się do szczepienia celebrytów. 
Michał Karnowski
Michał KarnowskiFoto: PR24/MS

Warszawski Uniwersytet Medyczny poinformował w ubiegłym tygodniu, że z puli dodatkowych 450 dawek szczepionki, które - niezależenie od etapu zerowego szczepień obejmującego personel medyczny - otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych i które musiały być wykorzystane do końca roku, zaszczepił m.in. 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób, obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień.

Mariusz Gosek 1200.jpg
Gosek: nie może być tak, że polityk albo celebryta wykorzystuje swoją uprzywilejowaną pozycję

Komentując wydarzenie, Karnowski wskazał, że widoczne w postawie szczepionych się poza kolejką osób było "poczucie właścicielstwa" oraz "lekceważący stosunek do prawdy". - Tym, co wstrząsnęło opinią publiczną, było to, jak bardzo kręcono, gdy ta sprawa się wysypała - zauważył. 


Posłuchaj
21:23 _PR24_AAC 2021_01_05-12-36-39.mp3 Michał Karnowski: tym, co wstrząsnęło opinią publiczną, było to, jak bardzo kręcono, gdy ta sprawa się wysypała ("Północ-południe/PR24")

 

Gość odniósł się także do wyjaśnień zaangażowanych w szczepienia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym osób. - Te wersje się wzajemnie wykluczają. Zmierzają do ukrycia układu towarzysko-polityczno-medialnego, tak to trzeba określić. Rdzeniem tego układu, bardzo wpływowym ośrodkiem, potężnym, jest grupa ludzi z telewizji TVN - ocenił. - To wszystko tworzy taki salon - dodał. 

- W Polsce mamy deficyt zaufania wzajemnego. To jest cios w to zaufanie - powiedział Karnowski, oceniając konsekwencję wydarzenia. 

***

Tytuł audycji: "Północ - Południe"
Prowadził: Ryszard Gromadzki
Gość: Michał Karnowski (publicysta)
Data emisji: 05.01.2021
Godzina emisji: 12.37

kb

Czytaj także

"Pokazuje skalę alienacji olbrzymiej części elit". Prof. Chwedoruk o aferze szczepionkowej

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 21:27
- Afera szczepionkowa pokazuje skalę alienacji olbrzymiej części elit społecznych. Alienacji, która stała się jedną z przyczyn porażek opozycji w wyborach - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Grupa trzymająca władzę, przede wszystkim w kulturze". Płużański o zaszczepionych celebrytach

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 11:28
- Można powiedzieć, że te osoby ukradły miejsce, ukradły szczepionkę personelowi medycznemu. Zupełnie bezprawnie tę szczepionkę przyjęli - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Tadeusz Płużański, odnosząc się do szczepień celebrytów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Miller zaszczepił się na COVID-19 razem z żoną. Twierdzi, że "nikt się nie wpychał"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 11:20
Żona byłego premiera, a obecnie eurodeputowanego SLD Leszka Millera również została zaszczepiona na COVID-19 poza kolejnością w Centrum Medycznym WUM. Poinformował o tym we wtorek w rozmowie z Radiem Zet sam Leszek Miller.
rozwiń zwiń