X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Gosek: nie może być tak, że polityk albo celebryta wykorzystuje swoją uprzywilejowaną pozycję

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 09:21
- Doszło do sytuacji skandalicznej, nie możemy się traktować w taki sposób, że jest jakaś grupa wybrańców. Celebryci tłumaczą to tym, że mieli być objęci programem ambasadorów szczepień, tylko nikt nie zobaczył tych filmów, jak się szczepią - powiedział w Polskim Radiu 24 Mariusz Gosek, odnosząc się do szczepień celebrytów. Gościem audycji był także Michał Jaros z Platformy Obywatelskiej. 
Mariusz Gosek
Mariusz GosekFoto: PR24/AK

Warszawski Uniwersytet Medyczny poinformował w ubiegłym tygodniu, że z puli dodatkowych 450 dawek szczepionek, które - niezależenie od etapu zerowego szczepień obejmującego personel medyczny - otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych i które musiały być wykorzystane do końca roku, zaszczepił m.in. 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób, obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień.

chwedoruk663.jpg
"Pokazuje skalę alienacji olbrzymiej części elit". Prof. Chwedoruk o aferze szczepionkowej

Komentując wydarzenie, Michał Jaros zauważył, że osoby korzystające ze swego statusu, by zaszczepić się poza kolejką, wykazały się krzywdzącym - szczególnie w obecnej sytuacji - brakiem solidarności. - Walka z koronawirusem to jest kwestia stanu wyższej konieczności. W sytuacjach nadzwyczajnych każdy z nas powinien wiedzieć jak się zachować - solidarnie. Tej solidarności oczekujemy od wszystkich - powiedział. - Są osoby, które powinny myśleć o wszystkich - dodał. 


Posłuchaj
22:56 _PR24_AAC 2021_01_05-08-05-52.mp3 Mariusz Gosek: nie może być tak, że polityk - mówię o panu premierze Leszku Millerze - czy celebryci, wykorzystują swoją uprzywilejowaną pozycję ("Dwie strony/PR24")

 

- Nie może być tak, że polityk - mówię o panu premierze Leszku Millerze - czy celebryci, wykorzystują swoją uprzywilejowaną pozycję - zauważył Gosek. - Chciałbym zobaczyć te filmy, które miały rzekomo promować tę akcję - dodał, odnosząc się do wyjaśnień, wedle których szczepieniem miała towarzyszyć kampania promująca walkę z COVID-19. - Musimy zrozumieć, że lekarze są tymi, którzy są na pierwszej linii tego placu boju - powiedział poseł Solidarnej Polski. 


Więcej w zapisie audycji.

***

Audycja: Dwie strony

Prowadzący: Dorota Kania

Goście: Mariusz Gosek (Solidarna Polska), Michał Jaros (Platforma Obywatelska)

Data emisji: 05.01.2021

Godzina emisji: 08.06

kb

Czytaj także

Premier: jestem zirytowany zachowaniem tych, którzy szczepili się poza kolejnością

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 20:36
- Takie postępowanie jest absolutnie niedopuszczalne. Jestem zirytowany zachowaniem tych, którzy szczepili się poza kolejnością - powiedział premier Mateusz Morawiecki, odpowiadając w poniedziałek wieczorem na pytania internautów w ramach cyklu Q&A.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rektor WUM kilkukrotnie minął się z prawdą". Karol Gac o aferze szczepionkowej

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 22:30
- Jeszcze w sobotę prof. Gaciong przekonywał, że nie wie, jak doszło do szczepień. Minęły trzy dni... Co się stało? Rektor WUM-u przyznał, że był w punkcie szczepień. Sama Krystyna Janda poinformowała, że przekazała rektorowi listę zaszczepionych osób - i to bezpośrednio. Prof. Gaciong kilkukrotnie minął się z prawdą - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac (DoRzeczy.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Elity III RP uważają, że mogą więcej". Michał Woś o szczepieniach celebrytów

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 08:00
- Medycy byli skreślani z listy, a na ich miejsce wrzucani byli celebryci. To jest skandal, który pokazuje mentalność elit III RP, czyli kolesiostwo, cwaniactwo, wszystko po znajomości - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.
rozwiń zwiń