X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Opóźnienia z podaniem drugiej dawki szczepionki w krajach UE. Dworczyk: w Polsce nie ma takiej możliwości

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 21:24
- Polski rząd odrzuca możliwość opóźnienia podania drugiej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 osobom, które przyjęły pierwszą dawkę - poinformował w TVP Info szef KPRM Michał Dworczyk.
Szef KPRM Michał Dworczyk
Szef KPRM Michał DworczykFoto: PAP/Maciej Kulczyński

szczepienia 1200 (2).jpg
Polska w czołówce pod względem liczby szczepień na świecie. W UE jesteśmy na trzecim miejscu

Takie rozwiązanie obowiązuje w kilku krajach europejskich i pozwala na wstępne zaszczepienie większej liczby osób w krótszym czasie.


Posłuchaj
00:25 10830953_1.mp3 Szef KPRM Michał Dworczyk: rząd odrzuca możliwość odroczenia podania drugiej dawki szczepionki (IAR)

Minister Michał Dworczyk powiedział, że dziś z szefem rządu obradowała Rada Medyczna do spraw COVID-19, której eksperci odradzili podjęcie podobnej decyzji premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Szef KPRM mówił też, że po zaszczepieniu pierwszą dawką odporność na COVID-19 może sięgnąć 60 procent. Dlatego, jak podkreślił, niepodanie zaszczepionym drugiej dawki w odpowiednim terminie, naraża te osoby na zachorowanie.

pkur

Czytaj także

"Podwójne standardy moralne". Jakub Pacan o szczepieniach poza kolejnością

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 21:00
- Były tam m.in. osoby, które mówiły o obronie konstytucji, praworządności, pewnych normach moralnych i etycznych, które powinny być przestrzegane. Praktyka pokazała co innego - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan (Tygodnik Solidarność). W debacie wziął również udział Marcin Piasecki (Rzeczpospolita).
rozwiń zwiń

Czytaj także

WUM: to NFZ sugerował szczepienie aktorów. Jest stanowcza reakcja Funduszu

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 19:47
NFZ stanowczo dementuje, jakoby Fundusz miał sugerować szczepienie poza kolejnością osób ze świata kultury - to odpowiedź, jaką portal tvp.info otrzymał na pytanie skierowane do NFZ w związku z informacją opublikowaną przez Warszawski Uniwersytet Medyczny. WUM napisał, że "zgodnie z sugestią NFZ szczepieniami objęto szereg osób ze świata kultury m.in. aktorów".
rozwiń zwiń