more_horiz
Wiadomości

"Wiedza, doświadczenie i wrażliwość". Rzecznik Praw Dziecka powołał Radę Ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 16:53
- Badaniem problemów dzieci i młodzieży ma zająć się Rada Ekspertów przy Rzeczniku Praw Dziecka, którą powołał Mikołaj Pawlak. W jej skład wchodzą m.in. naukowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.
Mikołaj Pawlak
Mikołaj PawlakFoto: MD/FORUM

Tłumacząc powołanie rady, Pawlak podkreślił, że jako rzecznik praw dziecka wspiera działania "mające na celu zapewnienie dzieciom harmonijnego i bezpiecznego rozwoju, z poszanowaniem ich godności i prawa do wychowania w rodzinie".

PAP Mikołaj Pawlak 1200.jpg
"Dziecięce dramaty wymuszone izolacją". Apel RPD o rozszerzenie szczepień grupy zero


- Działam na rzecz ochrony dzieci przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem, demoralizacją i zaniedbaniem - dodał. Wyjaśnił, że rada ma pomóc mu w skuteczniejszej realizacji tych działań.

Członkowie Rady Ekspertów 

Członkowie rady - przekonywał Pawlak - mają przyczynić się do "opracowania nowych rozwiązań problemów dotyczących dzieci i młodzieży, opartych na wiedzy, doświadczeniu i wrażliwości".

W skład Rady Ekspertów przy Rzeczniku Praw Dziecka weszli: prof. UAM dr hab. Dobroniega Głębocka z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu; prof. UMK dr hab. Jarosław Horowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; dr Barbara Chojnacka z Uniwersytetu Szczecińskiego; dr Natasza Doiczman-Łoboda z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu; dr Jarosław Przeperski z Biura Rzecznika Praw Dziecka; dr Rafał Lange z Instytutu Badawczego NASK; Anna Szewczyk z Fundacji Pomocy Dzieciom "Pociecha" we Wrocławiu; Dawid Radomski z Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu; Marek Grabowski z Fundacji Mamy i Taty w Warszawie, a także Wojciech Przybysz ze Stowarzyszenia Dzieciom i Młodzieży WĘDKA im. każdego Człowieka w Toruniu.

- Doceniając dorobek zawodowy ekspertów z rady oraz ich doświadczenie w obszarze związanym ze wspieraniem dzieci i młodzieży, dziękuję bardzo, że zgodzili się podjąć tę misję - powiedział rzecznik.


Jednocześnie wyraził przekonanie, że "badania i prace rady staną się cennym źródłem wiedzy dla świata nauki, a także dla instytucji i organizacji zajmujących się dobrem polskich dzieci i młodzieży".

kb

Zobacz także

Zobacz także