more_horiz
Wiadomości

Dziś ruszają szczepienia dla osób powyżej 70. roku życia. Sprawdź najważniejsze informacje

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 05:15
Dziś rozpoczynają się (o godz. 6.00) zapisy na szczepienia przeciwko koronawirusowi dla osób powyżej 70. roku życia. Zgłosić można się przez telefon, internet albo osobiście - w punkcie szczepień.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Yuganov Konstantin
vaccine 1200 pap.jpg
Jak seniorzy powinni się przygotować do szczepienia? Lekarze rodzinni wyjaśniają

Rząd zachęca osoby 70+, by zapisywały się przede wszystkim przez infolinię, pod numerem 989. Drugim najwygodniejszym sposobem jest wejście na stronę internetową - samemu albo przy wsparciu osoby bliskiej. Jeśli żadne z tych rozwiązań nie wydaje się nam optymalne, możemy osobiście pójść do punktu szczepień. Niektóre przychodnie mogą same kontaktować się ze swoimi pacjentami.

Posłuchaj
00:56 10862242_1.mp3 Rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 70. roku życia - relacja Karola Surówki (IAR)

Czytaj także:

W tej chwili Polska ma do końca marca zapewnione dostawy ponad trzech milionów szczepionek. Nieco ponad połowa przeznaczona jest dla pracowników służby zdrowia i pensjonariuszy domów pomocy społecznej. Dla osób 70+ w tym momencie pozostaje 1,2 mln wolnych terminów. Jeśli konkretne terminy zostaną wyczerpane, osoby rejestrujące się będą mogły zostawić swój numer telefonu - konsultant zadzwoni do nich, gdy zapisy na dany dzień i godzinę znów będą możliwe.

shutterstock szczepionka free szczepienia free 1200.jpg
Fundusz Kompensacyjny dot. niepożądanych skutków szczepień. Sprawdź, ile wyniesie i komu przysługuje

Równocześnie wszyscy dorośli Polacy, niezależnie od wieku, mogą wypełniać na stronie formularz i zgłosić chęć zaszczepienia się. Informację otrzymają wtedy, gdy rejestracja dla nich będzie już możliwa.

Przed tygodniem rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciwko koronawirusowi dla osób powyżej 80. roku życia. Z tej grupy zapisało się do tej pory ponad 750 tys. osób. Szczepienia seniorów ruszają w poniedziałek.

Równolegle trwają szczepienia pracowników służby zdrowia. Z tak zwanej grupy zero chętnych na nie jest ponad milion osób.

***

***

pb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem