X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Manifestacja przed siedzibą TK. Warszawska policja zatrzymała trzy osoby

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 22:52
Stołeczna policja zatrzymała trzy osoby, które wtargnęły na teren Trybunału Konstytucyjnego i odmówiły funkcjonariuszom podania swoich danych osobowych. Przed siedzibą instytucji protestują przeciwnicy orzeczenia Trybunału z 22 października o tym, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją.
Manifestujący wrzucili racę na teren Truybunału
Manifestujący wrzucili racę na teren TruybunałuFoto: PAP/Rafał Guz

mid-21127499 (1).jpg
Protesty ws. wyroku TK. Jakub Pacan: lewica idzie w stronę rewolucyjną, taka forma odstrasza Polaków

Jak powiedział IAR rzecznik KSP nadkomisarz Sylwester Marczak, właśnie odmowa podania danych osobowych była powodem zatrzymania protestujących. 


Posłuchaj
00:27 marczak-protesty setka .mp3 Nadkomisarz Sylwester Marczak: policjanci cały czas wykonują czynności w ramach zabezpieczeń (IAR)

 

Grupa manifestujących przed budynkiem TK w Alei Szucha została otoczona kordonem policji. W momencie, gdy osoby te chcą opuścić to miejsce, są legitymowane. Dochodzi do przepychanek. Sylwester Marczak dodał, że policja podczas zabezpieczania protestów podejmuje działania, gdy dochodzi do łamania prawa.

Apele o zachowanie spokoju

Warszawska policja apeluje o zachowanie spokoju. "Każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów. Jednak to prawo nie daje nam przyzwolenia do zachowań agresywnych. Apelujemy o kontrolę nad emocjami oraz tonowanie ich u osób, które z tą kontrolą mają problem. W przypadku agresji wobec osób i mienia będziemy reagować"- napisano na Twitterze stołecznej policji.

W Warszawie, tak jak wczoraj odbywa się manifestacja zorganizowana m.in. przez tzw. Ogólnopolski Strajk Kobiet. Jej uczestnicy zebrali się na placu Na Rozdrożu i przeszli pod Trybunał Konstytucyjny w Alei Szucha. W manifestacji bierze udział liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart.

Niektórzy z manifestujących mają pluszowe zabawki i lalki. Na teren wokół Trybunału Konstytucyjnego wrzucane są i odpalane race. Przed wejściem wylano czerwoną farbę.

Czytaj także:

Po wyroku TK prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu swój projekt zmian w ustawie o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Zgodnie z nim wprowadzona ma zostać przesłanka umożliwiająca przerwanie ciąży w przypadku tzw. wad letalnych płodu. Projekt został skierowany do I czytania w komisjach.

Protest jest zabezpieczany przez policję. Podobne manifestacje odbywają się w innych miastach, m.in.w Łodzi.

Manifestacje są nielegalne, odbywają się w czasie, gdy obowiązują zaostrzone przepisy sanitarne w związku z pandemią COVID-19. W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

bartos

Czytaj także

"Dopadniemy każdego". Lempart grozi lekarzom, chce ich ścigać za odmowę wykonania zabiegu aborcji

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 18:25
- Jesteśmy gotowe, żeby wyjść na ulice - oświadczyły przedstawicielki Strajku Kobiet po publikacji uzasadnienia wyroku TK. - Wzywamy wszystkich, aby tym razem iść tak, żeby zostawiać ślady. Wyraźcie swój gniew tak, jak uważacie - nawoływała Marta Lempart. Demonstranci zebrali się przed siedzibą TK. Liderka protestów zagroziła urzędnikom i tym lekarzom, którzy odmówią zabiegu aborcji.
rozwiń zwiń