more_horiz
Wiadomości

"To polska, sprawdzona i uniwersalna broń". Szef MON odpowiada na zarzuty ws. karabinka Grot

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 08:16
"Grot to polska, sprawdzona i uniwersalna broń, która nie jest zawodna, przeszła profesjonalne testy i jest na wyposażeniu wojska. Sądzę, że jest drugie albo nawet i trzecie dno tego, co się dzieje" ocenił na łamach "Super Expressu" minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Tegoroczna Selekcja potrwa do 2 września. Zasadnicza część imprezy rozegra się na poligonie w Drawsku Pomorskim (zdj. ilustracyjne)
Tegoroczna Selekcja potrwa do 2 września. Zasadnicza część imprezy rozegra się na poligonie w Drawsku Pomorskim (zdj. ilustracyjne)Foto: Twitter/@terytorialsi

W weekendowym wydaniu "Super Expressu" opublikowano rozmowę z szefem MON. Jedno z pytań dotyczyło "kontrowersji" wokół karabinków Grot. Szef MON był pytany, czy rzeczywiście jest z tą bronią problem.

1200_GROT_Forum.png
Politycy stają w obronie karabinka Grot. MON zapowiedział pozwy za rozpowszechnianie fake newsów


"Grot to polska, sprawdzona i uniwersalna broń, która nie jest zawodna, przeszła profesjonalne testy i jest na wyposażeniu Wojska Polskiego. Oczywiście, żadna, czy to krajowa, czy też zagraniczna, broń nie jest doskonała. Każda broń jest modyfikowana i dotyczy to również Grotów" - powiedział minister.

"A więc jest, jak sądzę, drugie albo i trzecie dno tego wszystkiego, co się dzieje" - ocenił. Dopytywany o to, jakie, Błaszczak wskazał, że Ukraina jest zainteresowana pozyskaniem karabinków o standardzie NATO-wskim.

Czytaj także:

"Polska produkuje różne wersje broni strzeleckiej. W tym samym czasie ukazują się publikacje na temat karabinka Grot, które odbiły się na Ukrainie szerokim echem. Można więc postawić pytanie, czy chodzi tu o działania lobbystyczne, czy o nieodpowiedzialność dziennikarzy i polityków opozycji" - podkreślił minister.

itom

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem