more_horiz
Wiadomości

Młodzież na Strajku Kobiet. Dr Karnkowski: dla wielu protesty są po prostu wspaniałą przygodą

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 16:15
- Wydaje mi się, że dzisiaj młodzież jest bardzo rozbita i nie ma poczucia wspólnoty. Dla wielu osób strajki są znakomitą przygodą, którą będą wspominać - powiedział o młodym pokoleniu biorącym udział w strajkach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego socjolog, dr Krzysztof Karnkowski.
Protest ws. aborcji
Protest ws. aborcji Foto: shutterstock/dnstudio

Po publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku, w którym orzekł on o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, doszło do kolejnych protestów. Podczas jednego z nich demonstranci wtargnęli m.in. do siedziby Trybunału w Warszawie.

Strajk kobiet PAP 1200.jpg
Protesty po publikacji wyroku TK. Andrzej Potocki: forma protestu odstrasza ludzi

"Dobra zabawa"

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się do faktu, że w protestach pod szyldem Strajku Kobiet uczestniczyło wiele młodych osób. Zdaniem dra Karnkowskiego dla młodzieży jest to przede wszystkim dobra zabawa. - Wydaje mi się, że dzisiaj młodzież jest bardzo rozbita i nie ma poczucia wspólnoty. Dla wielu osób strajki są znakomitą przygodą, którą będą wspominać. Mamy zdjęcia z bezrefleksyjnego niszczenia wiat reklamowych, zdjęcia dziewcząt, które tańczą, krzycząc rzeczy, których nie można cytować. Ich wygląd i zachowanie przeczą tym hasłom, ponieważ znakomicie się bawią - powiedział.

Czytaj także:

-  Strona konserwatywna bardzo słusznie spostrzegła się, że to najmłodsze pokolenie trochę się urwało. Czujność uśpił antysystemowy konserwatyzm sprzed kilku lat. Patriotyzm, kult żołnierzy wyklętych itd. Ten potencjał został w bardzo dużym stopniu zmarnowany i teraz widzimy zupełnie inne tendencje - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
23:28 _PR24_AAC 2021_02_01-15-35-09.mp3 Dr Krzysztof Karnkowski o udziale młodych ludzi w Strajku Kobiet ("Gość PR 24")

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Dr Krzysztof Karnkowski (socjolog, publicysta, "Gazeta Polska Codziennie")
Data emisji: 01.02.2021
Godzina emisji: 15:35

dz

Zobacz także

Zobacz także