X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Agresywne protesty po uzasadnieniu wyroku TK. Paweł Lisiecki: zakrawa to na totalitaryzm i anarchię

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 09:20
- Bicie kogokolwiek jest niedopuszczalne. Nawet to, że w tym miejscu przebywał ktoś o innych poglądach, nie upoważnia nikogo do tego, żeby go bić czy usuwać z miejsca. W takim przypadku zakrawa to na totalitaryzm i anarchię - powiedział o pobiciu dziennikarki podczas protestów po opublikowaniu uzasadnienia wyroku TK Paweł Lisiecki, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji "Dwie strony" była także Bożena Żelazowska z PSL.
Paweł Lisiecki
Paweł LisieckiFoto: PR24/ Adam Koniecki

Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku z 22 października 2020 roku, w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Spowodowało to kolejną falę protestów. W trakcie ich trwania doszło do zaatakowania i pobicia dziennikarki Mediów Narodowych.

1200_Lempart_Suchanow_Forum.png
Wyzywały dziennikarzy od "psów". Jest pozew przeciwko Lempart i Suchanow

"Nie powinniśmy się dziwić"

Bożena Żelazowska z PSL uważa, że protesty nie powinny dziwić. - Uważam, że nie powinniśmy się dziwić, że ludzie mimo mrozu, śniegu i lockdownu wychodzą na ulicę. To nieprawdopodobne, że wtedy kiedy cały świat walczy z pandemią, kiedy Polacy walczą o swoje życie w szpitalach, a kraje walczą o szczepionki, Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku - powiedziała.

Poseł odniosła się także do ataku na dziennikarkę. - Nie powinno dochodzić do tego typu sytuacji. Polki i Polacy powinni czuć się bezpiecznie. Za ich bezpieczeństwo odpowiada rząd, dlatego też takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Polska jest podzielona na radykalną i normalną. Widzimy to na protestach i marszach. My jesteśmy reprezentantami Polski normalnej, broniącej tradycji, ale myślącej też o przyszłości kobiet - zaznaczyła.

Anarchizacja życia

Paweł Lisiecki z Prawa i Sprawiedliwości uważa, że sytuacje, do jakich dochodzi w trakcie protestów, są niedopuszczalne. Jego zdaniem jest to przejaw anarchizmu. - Bicie kogokolwiek jest niedopuszczalne. Nawet to, że w tym miejscu przebywał ktoś o innych poglądach, nie upoważnia nikogo do tego, żeby go bić czy usuwać z miejsca. W takim przypadku zakrawa to na totalitaryzm i anarchię. Chcę zauważyć, że doszło do paradoksalnej sytuacji, gdzie na proteście Strajku Kobiet który miał na celu obronę praw kobiet, pobito dziennikarkę przez mężczyznę. Jest to sytuacja kuriozalna - powiedział.

Czytaj także:

- Anarchizacja życia nie powinna mieć miejsca. Część osób o radykalnych poglądach próbuje wywrzeć na organach państwa nacisk, aby działały niezgodnie z prawem. Mam nadzieję, że odpowiednie służby do tego nie dopuszczą - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
21:18 PR24_mp3 2021_01_29-08-06-14.mp3 Bożena Żelazowska i Paweł Lisiecki o protestach po opublikowaniu uzasadnienia wyroku przez TK ("Dwie strony")

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadził: Dorota Kania

Goście: Bożena Żelazowska (PSL), Paweł Lisiecki (PiS)

Data emisji: 29.01.2021

Godz. emisji: 08.06

dz

Czytaj także

"Przyznaje człowiekowi w fazie prenatalnej prawa podmiotowe". Mec. Piotr Andrzejewski o wyroku TK ws. aborcji

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 15:56
- Bardzo zdecydowane stanowisko Trybunału Konstytucyjnego jest w tej chwili przewodnią siłą tego, co się dzieje w ochronie życia w całej polityce na świecie - powiedział w Polskim Radiu 24 mec. Piotr Andrzejewski, sędzia, były wiceprzewodniczący Trybunału Stanu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Aborcja ma na celu pozbawienie życia dziecka". Centrum Życia i Rodziny o orzeczeniu TK

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 20:50
"Prezentowanie choroby dziecka w życiu prenatalnym jako bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia czy nawet życia matki, pozbawione uprzedniej rzetelnej weryfikacji jego prawdziwości na gruncie nauk medycznych budzi nasze obawy" - napisano w stanowisku Centrum Życia i Rodziny w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego stwierdzającego niezgodność z konstytucją przesłanki eugenicznej dopuszczalności aborcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W granicach i na podstawie prawa". Krzysztof Sobolewski o działaniach policji ws. Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 08:07
- Protesty są nielegalne, bo mamy sytuację pandemiczną, jest zakaz zgromadzeń. Działania policji są w granicach i na podstawie prawa - mówił na antenie Polskiego Radia 24 szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
rozwiń zwiń