Kolejna awaria w Warszawie. Ponad 20 budynków na Służewie bez dostaw ciepła

Od godz. 8 w rejonie ul. Sonaty na Służewie nastąpiła przerwa w dostawach ciepła - poinformowała w piątek rano spółka Veolia Energia Warszawa. Z podobną awarią mierzyli się w czwartek mieszkańcy 35 budynków na Żoliborzu i 24 budynków na Sadybie.

2021-02-05, 09:38

Kolejna awaria w Warszawie. Ponad 20 budynków na Służewie bez dostaw ciepła
Rząd przyjął projekt nowego systemu wsparcia dla odbiorców ciepła. Foto: Shutterstock/Linagagaga

Odciętych od ciepłej wody i ogrzewania jest 26 budynków. Przywrócenie dostaw planowane jest na godz. 22. Awaria obejmuje budynki przy ul. Bacha, Kurpińskiego, Mozarta, Podbipięty, Sonaty, Studenckiej, Wałbrzyskiej i Wróbla.

Czwartkowe awarie

Wczoraj doszło do dwóch kolejnych awarii sieci ciepłowniczej administrowanej przez spółkę Veolia Energia Warszawa S.A. Mieszkańcy ponad 50 budynków na stołecznej Sadybie i Żoliborzu marzną w swoich mieszkaniach, czekając na wznowienie dostaw ciepła. Do awarii dochodzi w ostatnich tygodniach bardzo często.

Od godz. 10 zimno w mieszkaniach mieli lokatorzy budynków przy Czarnieckiego 68/70; Fortecznej 1, 1a, 3, 5, 9 i 13, 13 A; Hauke-Bosaka 4, 5, 7, 11a, 16, 17, 21, 23, 25, 27; Jakiela 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9; Munka 3, 8, 10, 11 oraz Munka 3, Munka 8, Słoneczny 11, Śmiała 63, 63a. 

Wcześniej odcięto ciepło mieszkańcom 24 budynków na stołecznej Sadybie. Lokatorzy domów przy Bonifacego Św. 4 i 10, Korsykańskiej 1, 3, 5, 7, Maltańskiej 1, 3, 4, 5, 6 i 11, Marsylskiej 3, 5, 7, 9, a także Nicejskiej 1 i 2, Sardyńskiej 1, 3, 4, 5, 6 i 8 musieli się przygotować na to, że ciepło wróciło dopiero nocą. 

REKLAMA

Powiązany Artykuł

Awaria Ciepłownicza PAP-1200.jpg
Kolejna awaria w Warszawie. Część Mokotowa do wieczora bez dostaw ciepła

W styczniu wiceszef Ministerstwa Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba poinformował o powołaniu w ministerstwie roboczego zespołu ds. prywatyzacji sieci ciepłowniczej w Warszawie. - Po dziesięciu latach warto się zastanowić, czy prywatyzacja sieci ciepłowniczej była opłacalna i była dobrą decyzją. Odpowiedź na to pytanie należy się warszawiakom, szczególnie, kiedy wielu z nich musi marznąć w swoich mieszkaniach – wyjaśniał Ozdoba.

Czytaj więcej:

    Podkreślił, że nie przesądza, jakie będą wyniki prac komisji. Zapewnił, że zależy mu na tym, aby ocena przeprowadzona przez komisję była jak najbardziej obiektywna. Zaznaczył, że zależy mu na udziale w pracach tego ciała przedstawicieli władz miasta, w tym także radnych. Wskazał, iż zwrócił się do przewodniczącej Rady Warszawy, aby skierowała członków rady do udziału pracach w zespołu. Również nie dostał odpowiedzi.

    Powiązany Artykuł

    1200_Joński_awaria_PAP.png
    "Jak jest rura, to czasami pęka". Mieszkańcy Warszawy bez ogrzewania, poseł KO bagatelizuje awarię

    Siecią ciepłowniczą dostarczającą ciepło systemowe i ciepłą wodę do 80 proc. budynków w Warszawie od października 2011 r. zarządza spółka Veolia Energia Warszawa, będącą częścią międzynarodowej grupy Veolia. Decyzję o prywatyzacji Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej podjęła prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

    REKLAMA

    Od początku tego roku w Warszawie doszło do kilkunastu awarii sieci ciepłowniczej. Najpoważniejsza była na ul. Jagiellońskiej.

    pg

    Polecane

    REKLAMA

    Wróć do strony głównej