X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Miesiąc nieprzerwanych wzrostów zakażeń". Minister zdrowia o III fali COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 09:36
- Apogeum trzeciej fali epidemii COVID-19 w Polsce prognozujemy mniej więcej na przełom marca i kwietnia - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Ocenił, że spodziewana wówczas liczba 10-12 tys. nowych przypadków zakażeń dziennie jest liczbą, "z którą już sobie poradziliśmy". W rozmowie z TVN24 Adam Niedzielski ponownie apelował też o zachowywanie reżimu sanitarnego.
Minister zdrowia ostrzega, że trzecia fala epidemii COVID-19 dotrze do Polski na przełomie marca i kwietnia
Minister zdrowia ostrzega, że trzecia fala epidemii COVID-19 dotrze do Polski na przełomie marca i kwietniaFoto: AC/ FORUM

piecha boleslaw_1200.jpg
Bolesław Piecha: jesteśmy w III fali epidemii COVID-19. Widać to w statystykach

Adam Niedzielski, pytany w TVN24, o to kiedy III fala pandemii COVID-19 może uderzyć z największą siłą, odpowiedział: - prognozujemy, że to apogeum będzie miejsce mniej więcej na przełomie marca i kwietnia, czyli czeka nas tak naprawdę mniej więcej miesiąc nieprzerwanych wzrostów (liczby zakażeń). - Na razie te prognozy pokazują, że szczyt tej trzeciej fali będzie na takim średnim dziennym poziomie mniej więcej 10-12 tysięcy przypadków dziennie, co z punktu widzenia samego systemu opieki zdrowotnej jest już liczbą, z którą już sobie poradziliśmy - zaznaczył.

Zgubny wpływ mutacji SARS-CoV-2

Szef MZ zastrzegł przy tym, że "to jest scenariusz z dużym znakiem zapytania". - Bo tutaj mamy dwa powody - i mutacje, które się pojawiają - które przyspieszają rozwój pandemii, i oczywiście też takie poluzowanie zachowań, poluzowanie tej dyscypliny społecznej. To są takie dwa elementy odpowiedzialne za ten przyrost - powiedział Niedzielski.

Czytaj także:

Pytany, czy z ekspertyz i prognoz wynika, że podczas apogeum trzeciej fali nie będzie "tak źle", jak jesienią ub. roku, gdy było nawet ponad 25 tysięcy zakażonych osób dziennie, Niedzielski przyznał, że "na tę chwilę" tak to wygląda w prognozach, ale zastrzegł, że "prognozy tutaj to są raczej zawsze wariantowe, to znaczy, że mamy jakąś prognozę podstawową, i ona mówi o przedłużeniu pewnej tendencji, która ma miejsce".

- Ale jeżeli będziemy mieli do czynienia z tym, że te mutacje nowe będą systematycznie rosły i będą stawały się coraz bardziej popularne, a wiemy, że one są bardziej zakaźne, no to oczywiście to przyspieszenie może być większe - zaznaczył. 


Posłuchaj
00:51 zakazenia - spec - .mp3 7038 nowych zakażeń i 94 zgony - to ostatni (niedzielny) dobowy bilans zakażeń koronawirusem. W Polsce wykonano dotąd prawie dwa miliony 700 tysięcy szczepień przeciw COVID-19, a ponad 925 tysięcy osób otrzymało obie dawki - relacja Joanny Stankiewicz (IAR)

 

"»DDM« jedynym narzędziem"

Minister apelował, aby "cały czas powtarzać, że musimy sami postępować rozważnie i się chronić". - Mówię tu o stosowaniu tej reguły "DDM", czyli "dezynfekcja, dystans i maseczki", bo to jest naprawdę takie jedyne narzędzie. Szczepienia jeszcze nie mają takiego "efektu tamy" i zahamowania pandemii - podkreślił minister zdrowia.

W niedzielę MZ podało, że badania laboratoryjne potwierdziły 7038 nowych zakażeń koronawirusem, zmarły 94 osoby; w sobotę informowano o 8510 nowych zakażeniach i 254 zgonach. 


mbl

Czytaj także

Minister zdrowia: analizujemy różne możliwości zakupu dodatkowych szczepionek

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 14:15
 - Cały czas analizujemy różne możliwości, ale ze względu na delikatność tej sprawy na razie nie będziemy ujawniali żadnych szczegółów - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany o ewentualny zakup przez Polskę dodatkowych szczepionek poza mechanizmem europejskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister zdrowia: przygotowujemy zniesienie limitów do lekarzy specjalistów, co najmniej do końca roku

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 06:49
- Chcemy czasowo znieść limity przyjęć do wszystkich specjalistów; rozwiązanie miałoby obowiązywać od kwietnia, co najmniej do końca roku – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń