X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sejmowa komisja przeciwko poprawkom Senatu do ustawy ws. 14. emerytury

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 18:59
Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny rekomenduje odrzucenie poprawek Senatu do ustawy wprowadzającej tak zwaną czternastą emeryturę. Pełne świadczenie pieniężne w wysokości minimalnej emerytury mają otrzymać seniorzy, których świadczenie miesięczne wypłacane przez ZUS nie przekracza 2900 zł brutto.
Posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Rodziny
Posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i RodzinyFoto: PAP/Paweł Supernak

Poprawki Senatu przewidują między innymi zniesienie wspomnianego progu. Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed mówi, że rząd negatywnie ocenia propozycję Senatu.

1200_Senat_PAP.png
Senat przyjął poprawki do ustawy ws. 14. emerytury

Podkreśla, że osoby pobierające świadczenia wyższe niż 2900 zł brutto, także otrzymają "czternastkę", ale przy zastosowaniu mechanizmu "złotówka za złotówkę". Oznacza to, że w przypadku tych osób wysokość dodatkowego świadczenia zostanie pomniejszona o kwotę, o jaką przekroczą próg 2900 złotych brutto.

Posłuchaj
00:24 14komisja.mp3 Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed o mechanizmie wypłaty czternastej emerytury (IAR)

"Czternastki" nie otrzymają osoby, których świadczenia emerytalne wynoszą 4200 zł. Stanisław Szwed mówi, że na 9,6 mln osób uprawnionych do świadczeń skorzysta z nich 9,1 mln.

Czytaj także:

emerytura1200.jpg
Ustawa o OFE. Zobacz, co zakłada projekt i jakie będą skutki nowych przepisów dla naszych portfeli

Ustawa przewiduje, że tak zwana czternastka zostanie wypłacona w listopadzie. Koszt dodatkowego świadczenia oszacowano na ponad 11 mld zł.

Sejm zajmie się poprawkami Senatu do ustawy na najbliższym posiedzeniu, które zaplanowano na 24 lutego.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes ZUS: ponad 68 tysięcy osób z rocznika 1953 otrzymało wyrównanie emerytury

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 17:19
Jak powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda - emerytura osób z rocznika 1953 wzrosła przeciętnie o 260 złotych. Łączna kwota wyrównania wynosi ponad 749 milionów złotych a średnie wyrównanie 11 tysięcy złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Emeryci doczekają się jej zgodnie z planem". Poseł PiS o 14. emeryturze

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 08:01
- Chcemy, aby 14. emerytura została wypłacona w drugiej połowie roku, w listopadzie - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Joanna Borowiak, poseł PiS.
rozwiń zwiń