X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sukces programu "Opieka 75 plus". Przystępuje do niego coraz więcej gmin

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 04:41
Coraz więcej samorządów przystępuje do programu "Opieka 75 plus". W tym roku deklarację o realizacji złożyły 583 gminy - poinformował wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/CGN089

Wiceminister przypomniał, że program jest odpowiedzią na wyzwania, jakie stawiają przed Polską zachodzące procesy demograficzne. Skierowany jest do osób w wieku 75 lat i więcej, które mieszkają na terenie małych gmin do 60 tysięcy mieszkańców.

Czytaj więcej
pap andrzej duda 1200.jpg
"Czternastki" trafią do emerytów. Prezydent podpisał ustawę

Strategicznym celem programu jest rozwój oraz poprawa dostępności do usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych zarówno dla osób samotnych, jak i pozostających w rodzinach będących w wieku 75 lat i więcej - wskazał Stanisław Szwed.

Posłuchaj
00:27 10949502_1.mp3 Wiceminister rodziny i polityki społecznej o programie "Opieka 75 plus" (IAR)

Wiceminister poinformował, że w tym roku program będzie kosztował około 28 milionów złotych. Wyjaśnił też, że usługi opiekuńcze samorząd będzie mógł zlecać prywatnym podmiotom.

Czytaj także:

jp

Czytaj także

"Uratowaliśmy ponad 6,5 mln miejsc pracy". Minister rodziny o skuteczności tarcz antykryzysowych

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 07:57
- W sumie zostało przeznaczonych ponad 190 mld zł, które trafiło na ratowanie miejsc pracy, co wpływa na sytuację rodzin - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
rozwiń zwiń