X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ponad 7 mld zł na naukę i szkolnictwo. Resort edukacji o Krajowym Planie Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 20:26
Krajowy Plan Odbudowy to ok. 58 miliardów euro przeznaczonych na inwestycje, które pomogą odbudować potencjał rozwojowy polskiej gospodarki po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. Część uzyskanych środków wesprze obszary związane z edukacją i nauką poprzez rozwój infrastruktury badawczej, cyfryzację szkół czy rozwój szkolnictwa branżowego. Na rządowym portalu gov.pl wciąż można zgłaszać uwagi do Krajowego Planu Odbudowy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com

shutterstock szczepionka free 1200.jpg
Szczepienia nauczycieli. Przemysław Czarnek podał nowe dane

Rozwój infrastruktury badawczej

Celem wsparcia w tym zakresie, jak czytamy w komunikacie MEiN, jest zapewnienie nowoczesności technologicznej, zdolności prowadzenia badań i dalszej podaży wiedzy oraz technologii dla gospodarki, szczególnie w obszarach kluczowych takich jak zdrowie, cyfryzacja, zielona gospodarka czy inteligentna mobilność.

"Z pozyskanych środków planowane jest utworzenie nowych laboratoriów oraz realizacja projektów związanych z rozbudową istniejącej infrastruktury badawczej, głównie Interdyscyplinarnej Sieci Badawczej Łukasiewicz . Na ten cel przeznaczonych zostanie ok. 1,5 mld zł"– informuje resort

Cyfryzacja edukacji

Wsparcie ze środków Krajowego Planu Odbudowy ma tu na celu zwiększenie wykorzystania rozwiązań informatycznych w edukacji, a także doposażenie szkół – zarówno podstawowych jak i ponadpodstawowych – w sprzęt komputerowy, oprogramowanie i pracownie multimedialne. "Pozwoli to w razie potrzeby na prowadzenie nauki na odległość oraz na rozwijanie cyfrowych umiejętności uczniów"– wyjaśniono w komunikacie

"Planowane są także projekty podnoszące kompetencje nauczycieli w zakresie wykorzystywania nowoczesnych technologii. W tym obszarze są przewidziane środki finansowe w wysokości ok. 2,4 mld zł"– sprecyzowano.

Kształcenie zawodowe

Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie to, zdaniem ministerstwa, kluczowe warunki do stworzenia kadr dla nowoczesnej gospodarki.#wieszwiecejPolub nas

"Z pozyskanych w ramach KPO środków planowane jest utworzenie 120 branżowych centrów umiejętności oraz budowa, wyposażenie i funkcjonowanie centrum doradztwa i poradnictwa zawodowego »Kraina zawodów«. Wsparcie będzie również przeznaczone na organizację ogólnopolskiego konkursu umiejętności zawodowych PolSkills czy koordynację działań w regionach na rzecz kształcenia zawodowego. Łączna wartość inwestycji to ok. 2,4 mld zł"– napisano

Termomodernizacja szkół i placówek oświatowych

"Środki pozyskane z Funduszu Odbudowy pomogą w identyfikacji szkół i placówek oświatowych o niskiej efektywności energetycznej oraz wsparciu ich działań dotyczących energetycznej modernizacji. Termomodernizacja będzie mogła obejmować ocieplenie obiektu oraz wymianę wyposażenia obiektów na energooszczędne, modernizację wewnętrznej instalacji ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Planowana wartość wsparcia to ok. 850 mln zł"– informuje MEiN.

Projekt Krajowego Planu Odbudowy oraz szczegółowe informacje w tym zakresie można znaleźć na stronie internetowej.

Wciąż można zgłaszać swoje uwagi do konkretnych części przygotowanego dokumentu za pośrednictwem interaktywnego formularza. Konsultacje społeczne projektu KPO zakończą się 2 kwietnia br.

gov.pl/


Czytaj także

Para prezydencka spotkała się z RPD i RPP. Głównym tematem rozmowy zdrowie psychiczne najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 15:40
Zdrowie psychiczne najmłodszych było tematem spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy z Rzecznikiem Praw Dziecka Mikołajem Pawlakiem i Rzecznikiem Praw Pacjenta Łukaszem Chmielowcem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekord zakażeń koronawirusem. Szef MEiN: powrót dzieci do szkół w kwietniu jest nadal realny

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 08:45
- Trzecia fala przebiega właśnie teraz, więc wszystko zależy od nas, od tego, czy będziemy na serio podchodzić do tego, co dzieje się na zewnątrz. Apeluję o zachowanie odpowiedzialności społecznej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. 
rozwiń zwiń