"Największa narodowa tragedia w powojennej historii Polski". Premier oddał hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej
Katastrofa smoleńska zraniła wiele rodzin, ale także zraniła naszą Ojczyznę - napisał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu złożył też kwiaty pod tablicami w Kancelarii Premiera upamiętniającymi członków generalicji i pracowników KPRM, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.
2021-04-10, 08:33
11 lat temu w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem zginął prezydent RP Lech Kaczyński, jego żona Maria Kaczyńska oraz 94 inne osoby, wśród nich wielu wysokich urzędników państwowych i dowódców wojskowych. Polska delegacja leciała na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.
Powiązany Artykuł
Prezydent na Wawelu: oddaję hołd Lechowi Kaczyńskiemu, jego małżonce i wszystkim ofiarom katastrofy smoleńskiej
Szef rządu we wpisie na Facebooku ocenił, że katastrofa smoleńska zraniła wiele rodzin, ale - jak dodał - zraniła także naszą Ojczyznę, bo odebrała jej ludzi najwybitniejszych i najbardziej jej potrzebnych.
"Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego małżonkę Marię, prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, ministrów, parlamentarzystów, generałów, szefów najważniejszych instytucji i wielu świetnych urzędników" - wymienił.
Każdy z nas zapewne pamięta ten straszny sobotni poranek sprzed 11 lat. Każdy miał na ten dzień jakieś plany, ale jak tu...
Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Piątek, 9 kwietnia 2021
Mateusz Morawiecki napisał, że "próba zastąpienia ludzi o takim etosie i tak wielkim doświadczeniu to zadanie prawie niewykonalne" Wskazał jednocześnie, że ich pragnieniem byłoby kontynuowanie dzieła, jakiego się podjęli.
REKLAMA
Powiązany Artykuł
"96 osób, które zginęły na służbie Polsce". Marszałek Sejmu uczciła pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej
"Każdego dnia staramy się sprostać temu wielkiemu zadaniu - to nasz najważniejszy obowiązek" - dodał premier.
Powiązany Artykuł
"96 osób, które zginęły na służbie Polsce". Marszałek Sejmu uczciła pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej
Sylwetki ofiar katastrofy smoleńskiej, archiwalne nagrania i wywiady można także znaleźć w specjalnym serwisie smolensk.polskieradio24.pl.
ms
REKLAMA
REKLAMA