X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: od 26 kwietnia w 11 województwach łagodzimy obostrzenia

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 18:10
Premier Mateusz Morawiecki wyraził nadzieję, że wkrótce, dzięki masowym szczepieniom, będą mogły zostać złagodzone obostrzenia w całej Polsce. Szef rządu przypomniał, że od poniedziałku obostrzenia zostaną złagodzone w większości województw.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Adam Guz/KPRM/ Twitter/@PremierRP

"Szanowni Państwo! Pozytywna wiadomość jest taka, że od 26 kwietnia w 11 województwach łagodzimy obostrzenia" - napisał szef rządu na Facebooku.

Czytaj także:
Forum koronawirus polska 2 1200.jpg
Utrzymane obostrzenia w pięciu województwach. Zobacz w których

"W tych 11 województwach otwarte zostaną salony urody, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne a uczniowie klas 1-3 będą uczyli się hybrydowo" - podał.

Przedłużone obostrzenia

"W pięciu województwach (śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim oraz opolskim), ze względu na liczbę zakażeń, dotychczasowe obostrzenia wciąż obowiązują" - zaznaczył premier we wpisie.

"Przedłużone zostały też dotychczasowe zasady bezpieczeństwa w kościołach, obiektach kultu religijnego, placówkach handlowych, pocztach, centrach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych" - poinformował.

"Mam nadzieję, że już wkrótce, dzięki masowym szczepieniom, będziemy mogli złagodzić te zasady w całej Polsce, więc #SzczepimySię!" - napisał Morawiecki.

Szanowni Państwo! Pozytywna wiadomość jest taka, że od 2️⃣6️⃣ kwietnia w 11 województwach łagodzimy obostrzenia. ➡️...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Środa, 21 kwietnia 2021

Czytaj także:

Czytaj także:
Niedzielski 1200 twitt.jpg
Minister zdrowia: apogeum trzeciej fali pandemii mamy za sobą

Aktualne restrykcje 

Do facebookowej relacji Mateusz Morawiecki dołączył trzy tablice informacyjne - z listą województw, w których od 26 kwietnia będą otwarte salony urody, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne oraz w których dzieci z klas 1-3 będą uczyły się hybrydowo; są to: małopolskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, świętokrzyskie, lubuskie, pomorskie, lubelskie, warmińsko-mazurskie, podkarpackie i podlaskie.

Pozostałe dotychczasowe obostrzenia dotyczą zarówno 11 województw z niższym wskaźnikiem dziennych zachorowań, jak i pozostałych 5 województw.

Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób. Jest to jedna osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2 oraz jedna osoba na 20 m2 – w sklepach powyżej 100 m2.

W miejscach kultu religijnego obowiązuje limit, zgodnie z którym na jedną osobę musi przypadać 20 m2. Wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

W przyszłym tygodniu zostanie przedstawiony szczegółowy plan różnych branż gospodarki. Będzie zakładał przywrócenie branży gastronomicznej i hotelarskiej, komunii i wesel.

jbt

Czytaj także

Zmiany w funkcjonowaniu szkół podstawowych. Wraca nauka hybrydowa

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 16:30
W trakcie środowej konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował o nowych zasadach funkcjonowania szkół podstawowych. Od poniedziałku wchodzą w życie ważne zmiany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otworzą się fryzjerzy i salony urody. Dotyczy to tylko części kraju

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 16:44
Fryzjerzy, i branża beauty od 26 kwietnia wznowi działalność w 11 województwach. W pięciu pozostałych (śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim, opolskim) obostrzenia pozostają bez zmian.
rozwiń zwiń