X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: energetyka odnawialna jest niestabilna, alternatywą jest atom

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 15:46
- Energia odnawialna ze słońca czy z wiatru to są źródła, które w naszym kraju, przy naszych uwarunkowaniach atmosferycznych, także geograficznych, nie są źródłami stabilnymi - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami prezydent Andrzej Duda, podaje portal Energetyka24.pl.
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: Drop of Light/Shutterstock
  • Energetyka odnawialna jest niestabilna. Alternatywą jest atom - powiedział prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z dziennikarzami
  • Polski prezydent będzie jednym z 40 światowych przywódców, którzy dziś i jutro wezmą udział w wirtualnym wydarzeniu organizowanym przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena
  • Prezydent zabierze głos podczas jutrzejszej debaty dotyczącej zagadnień wzrostu gospodarczego i tworzenia miejsc pracy w połączeniu z ambitną polityką klimatyczną

Jak donosi portal Energetyka24.pl, prezydent Andrzej Duda powiedział podczas spotkania z dziennikarzami, że energia odnawialna ze słońca czy z wiatru to są źródła, które w naszym kraju, przy naszych uwarunkowaniach atmosferycznych, także geograficznych, nie są źródłami stabilnymi.

- Wiatr wieje, potem nie wieje, jest słońce, nie ma słońca, słońca jest więcej w okresie letnim, nie ma go w okresie zimowym. A tymczasem nie ma dzisiaj technologii, która pozwalałaby na długotrwałe magazynowanie energii elektrycznej w znaczących ilościach - stwierdził Andrzej Duda.

wiatrowa farma wiatrowa elektrownia energia oze ekologia free pixabay 1200  .jpg
Potencjał energii wiatrowej i walka z plastikiem. Drugi dzień szczytu TOGETAIR

"Zastąpią to, co dzisiaj pochodzi ze spalania węgla"

Andrzej Duda wskazywał, że w związku z tym jest problem zapewnienia stałości dostaw. - I tutaj jedyną alternatywą, jedynym rozwiązaniem, jakie jest, a które jest rozwiązaniem chroniącym klimat przed emisją dwutlenku węgla, jest po prostu energia atomowa - mówił.

- Elektrownie atomowe, które trzeba będzie w naszym kraju zbudować i które w naszym miksie energetycznym przyszłości będą stanowić istotną jego część, zastąpią to, co dzisiaj pochodzi ze spalania węgla - dodał.

Czytaj także: 

Prezydent mówił też o działaniach poprzednich ekip w kwestii atomu. - Uważam, że obecne rządy razem ze mną, jako drugą częścią władzy wykonawczej, na pewno zrobiły w tej sprawie znacznie więcej niż poprzednicy. Poprzednio to zdaje się, że tylko pan minister Grad i jego otoczenie pieniądze duże brali z tej spółki, którą sobie stworzyli jako ciepłe gniazdko - powiedział.

Andrzej Duda mówił też o źródłach odnawialnych. - Nie jestem zainteresowany tym, żeby w Polsce wszędzie były wiatraki. Nie uważam ich za najbardziej uroczy element krajobrazu. Jestem bardziej zwolennikiem fotowoltaiki. Ale kiedy pokazano mi rozwiązanie w postaci farm offshore, powiedziałem: to dobry pomysł - wskazał.

Źródło: Energetyka24.pl / PAP

ks

Czytaj także

Nieoficjalnie: 3 maja planowane orędzia prezydentów Polski i Litwy podczas wspólnego posiedzenia parlamentów

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 12:00
Jak nieoficjalnie dowiedział się portal PolskieRadio24.pl, podczas wspólnego posiedzenia polskiego Zgromadzenia Narodowego i litewskiego Seimasa, które ma odbyć się 3 maja, planowane są orędzia prezydentów Polski i Litwy. Wydarzenie ma związek z 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda chce zmiany Kodeksu cywilnego. Chodzi o specjalne odszkodowania

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 12:51
Prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt ustawy nowelizującej Kodeks cywilny. Chodzi o zmiany, zgodnie z którymi najbliższej rodzinie osoby, która np. wskutek wypadku doznała trwałego uszkodzenia ciała, przysługiwać będzie odszkodowanie za naruszenie więzi rodzinnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent weźmie udział w amerykańskim szczycie klimatycznym. "To pokazuje, że dla USA nasza część Europy się liczy"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 13:44
Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w rozpoczynającym się w czwartek szczycie klimatycznym zwołanym przez prezydenta USA Joe Bidena. Polski prezydent zabierze głos podczas piątkowej debaty dotyczącej zagadnień wzrostu gospodarczego i tworzenia miejsc pracy w połączeniu z ambitną polityką klimatyczną. 
rozwiń zwiń