X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ratyfikacja unijnego Funduszu Odbudowy. Sejmowe komisje przyjęły projekt

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 15:10
Sejmowe komisje finansów publicznych i spraw zagranicznych przyjęły projekt ustawy o ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy, czyli zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Ma on posłużyć do odnowienia i pobudzenia europejskiej gospodarki po pandemii koronawirusa.
Sekretarz stanu w MSZ Piotr Wawrzyk oraz sekretarz stanu w MFiPR Waldemar Buda
Sekretarz stanu w MSZ Piotr Wawrzyk oraz sekretarz stanu w MFiPR Waldemar BudaFoto: PAP/Rafał Guz

W głosowaniu wzięło udział 81 posłów. Za projektem opowiedziało się 53, przeciwnych było 3, a wstrzymało się 25. Teraz dokumentem zajmie się Sejm na dzisiejszym posiedzeniu, które zaplanowano na godzinę 16.00.

twitter morawiecki 663 premier free morawiecki free.jpg
Premier o ustawie ws. Funduszu Odbudowy: liczę, że PSL i KO zagłosują "za"

Komisje na posiedzeniu odrzuciły też wniosek Koalicji Obywatelskiej o odroczenie ratyfikacji Funduszu Odbudowy o dwa tygodnie i zorganizowanie w tym czasie wysłuchania publicznego na temat Krajowego Planu Odbudowy. Jest to dokument wskazujący w jaki sposób mają być wydatkowane środki z funduszu.

Komisja Europejska potrzebuje ratyfikacji umowy przez wszystkie państwa członkowskie, aby móc w imieniu UE zaciągnąć pożyczki na sfinansowanie Funduszu Odbudowy. Dla Polski przewidziano przeszło 57 miliardów euro w postaci dotacji i pożyczek.

as