X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Znęcał się nad niepełnosprawnym. Sąd przedłużył areszt dla youtubera

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 15:11
Do połowy czerwca szczeciński sąd przedłużył areszt dla youtubera, który wraz z dwiema innymi osobami poniżał mężczyznę z niepełnosprawnością. Sprawcy zarejestrowali film i umieścili go w internecie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Zolnierek

youtuber influencer vloger 1200.jpg
YouTuberzy w pułapce. Internetowi twórcy też muszą rozliczać się z fiskusem

Sąd Okręgowy w Szczecinie zdecydował o przedłużeniu aresztu dla youtubera do 15 czerwca. W kwietniu sąd rejonowy zdecydował o miesięcznym aresztowaniu mężczyzny.

- Sąd Okręgowy uznał, że ilość i rodzaj czynności procesowych, które planuje przeprowadzić prokuratura jest na tyle czasochłonna, że wymaga dłuższego pobytu podejrzanego w warunkach aresztu tymczasowego - poinformował w piątek rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala.

Wskazał, że w ocenie sądu "jedynie środek izolacyjny może zagwarantować niezakłócony ze strony podejrzanego tok prowadzonego postępowania przygotowawczego". Podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia, poza tym, jak wskazał sędzia Tomala, istnieje uzasadniona obawa, że mężczyzna mógłby mataczyć "np. poprzez wpływanie na treść zeznań bądź wyjaśnień osób, które należy przesłuchać w sprawie".

Znęcanie się nad osobą nieporadną 

Podejrzany youtuber w połowie kwietnia usłyszał zarzut "znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny", które zostało utrwalone na nagraniu i rozpowszechnione. Jak informowała wówczas rzeczniczka Prokuratury Okręgowej, w sprawie zatrzymane zostały trzy osoby, wszystkie usłyszały ten sam zarzut.

Rzeczniczka powiedziała także, że "prokurator uznał, iż co do jednej osoby wystarczającym środkiem zapobiegawczym dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania będzie zastosowanie środka o charakterze izolacyjnym i w związku z tym wydał postanowienie o zastosowaniu wobec tej podejrzanej dozoru policji oraz zakazu kontaktowania się ze współpodejrzanymi oraz pokrzywdzonym".

Prokurator wnioskował wówczas o tymczasowe aresztowanie dla drugiego mężczyzny, sąd uznał jednak, że wystarczy dozór policji.

Jak podał w piątek sędzia Tomala, sąd okręgowy utrzymał w mocy to postanowienie. - W ocenie sądu niewątpliwie zebrane dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzuconego mu czynu, jednakże jego udział w przestępstwie nie był na tyle znaczny, aby stosować wobec niego areszt tymczasowy - przekazał rzecznik.

pkur

Czytaj także

Nagrywał kobietę w przebieralni na basenie. W jego mieszkaniu policja znalazła narkotyki

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 12:03
- Mokotowscy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który w przebieralni jednego z parków wodnych wsunął smartfon do kabiny, gdzie przebierała się 21-letnia kobieta i nagrał ją - powiedział rzecznik mokotowskiej policji podkom. Robert Koniuszy. Dodał, że podczas przeszukania mieszkania sprawcy śledczy znaleźli 250 gramów marihuany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdemolowała stację benzynową w Rymaniu. Jest decyzja sądu ws. aresztu dla 37-latki

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 14:37
Sąd Rejonowy w Kołobrzegu przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował tymczasowo na okres trzech miesięcy 37-letnią Katarzynę A. - poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Koszalinie Sławomir Przykucki. Kobieta pod wpływem narkotyków wjechała w budynek stacji paliw w Rymaniu.
rozwiń zwiń