X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Środki z Funduszu Odbudowy. Maria Koc: ponad 20 krajów już go ratyfikowało

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 07:34
- Środki mogą być dostępne dla polskiej gospodarki na przełomie sierpnia i września, ale żeby tak się stało, to ratyfikacja musi przebiegać szybko - powiedziała w Polskim Radiu 24 Maria Koc, senator PiS i członek Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas briefingu prasowego przed początkiem obrad 24. posiedzenia Senatu marszałek Tomasz Grodzki poinformował, że posiedzenie będzie kontynuowane 27 maja. Powiedział, że izba zajmie się wówczas ustawą ratyfikującą Fundusz Odbudowy, czyli o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Dodał, że w tym czasie ustawą zajmą się senackie komisje. Nie wykluczył też, że odbędzie się wysłuchanie publiczne w tej sprawie. Klub Prawa i Sprawiedliwości wnioskował na początku dzisiejszych obrad, aby nastąpiło to w tym tygodniu.

koc maria_1200.jpg
Senat opóźnia prace nad Funduszem Odbudowy. Maria Koc: to wywoła głęboki kryzys polityczny

Czytaj także:

Senator Maria Koc podkreśliła, że ustawa ratyfikująca Fundusz Odbudowy to jedynie "wyrażenie zgody lub nie przez parlament". - Można powiedzieć tak lub nie - przypomniała. Powołała się również na opinie konstytucjonalistów, którzy "mówią, że do ustawy ratyfikacyjnej nie można wprowadzać żadnych innych treści".

Gość audycji wyjaśniła, że konsultacje nad Krajowym Planem Odbudowy, który został już złożony do Komisji Europejskiej już zostały zakończone, a politycy PO nie byli zainteresowani dyskusją nad dokumentem w senackich komisjach. - Teraz, gdy ostateczna wersja KPO została złożona do Komisji Europejskiej i nie podlega żadnym zmianom, to PO udaje, że chce nad nim pracować - powiedziała Koc.

- Środki mogą być dostępne dla polskiej gospodarki na przełomie sierpnia i września, ale żeby tak się stało, to ratyfikacja musi przebiegać we wszystkich krajach szybko - ponad 20 krajów już ratyfikowało Fundusz Odbudowy - podsumowała.

Więcej w nagraniu rozmowy.

Posłuchaj
12:58 PR24_mp3 2021_05_13-07-07-58.mp3 Maria Koc o opóźnianiu głosowania nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy w Senacie (24 pytania-Rozmowa Poranka/Polskie Radio 24)

 

***

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka
Prowadzący: Stanisław Janecki
Gość: Maria Koc (PiS)
Data emisji: 13.05.2021
Godzina emisji: 07.08

PR24/st

Czytaj także

Opóźnianie ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Dr Rydliński: Europa patrzy na nas z niedowierzaniem

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 19:06
- Zachowanie PO powoduje to, że Europa patrzy na nas z niedowierzaniem, że partia wywodząca się z Europejskiej Partii Ludowej, blokuje ten fundusz - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego o decyzji PO ws. opóźnienia ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Gościem "Debaty dnia" był również prof. Maciej Drzonek, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Foch i odreagowanie porażki". Jacek Karnowski o działaniach Senatu ws. Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 22:29
O ile gra polityczna jest zrozumiała, to już trudno zaakceptować to, co się dzieje teraz. Bo to sprawia wrażenie jakiegoś focha, jakiegoś odreagowania porażki. Wiadomo, że nic ta zwłoka nie zmieni - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci", komentując decyzję Tomasza Grodzkiego o opóźnieniu debaty Senatu nad ustawą ratyfikującą Fundusz Odbudowy.
rozwiń zwiń