more_horiz
Wiadomości

Bytom: atak nożem w czasie awantury, jedna osoba w stanie ciężkim

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 12:49
Cztery osoby zostały zranione nożem podczas awantury, do której doszło w czwartek w jednym z mieszkań w Bytomiu. Według wstępnych informacji policji, dwie z nich są w poważnym stanie.
Do tragicznego wypadku prawdopodobnie doszło w sobotę wieczorem
Do tragicznego wypadku prawdopodobnie doszło w sobotę wieczoremFoto: Shutterstock

Stan kobiety w średnim wieku - jednej z czterech osób, ranionych w czwartek nad ranem nożem podczas awantury domowej w Bytomiu – lekarze określają jako ciężki. Pacjentka jest po kilkugodzinnej operacji.

Informację o interwencji, która miała miejsce w jednym z wielorodzinnych domów w Bytomiu potwierdziła rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara.

Ustalanie okoliczności

- Wiemy o czterech osobach rannych, które trafiły do szpitala. Dwie z nich są w dość poważnym stanie. Prowadzimy czynności, które mają doprowadzić do ustalenia okoliczności tego zdarzenia - powiedziała policjantka.

nóż nożownik zbrodnia 1200 free.jpg
Człowiek, który sterroryzował Kraków

Oficer prasowy bytomskiej policji asp. sztab. Rafał Wojszczyk powiedział, że informację o awanturze domowej w jednym z mieszkań dotarła do komendy przed trzecią w nocy. - Na miejsce oczywiście zostały skierowane wszystkie służby, po przybyciu mundurowi zastali tam cztery osoby, które miały obrażania ciała, wszystkie zostały hospitalizowane - powiedział.

Czytaj także:

Jak dodał, śledczy prowadzą teraz intensywne czynności, które mają doprowadzić do ustalenia okoliczności tego zdarzenia. Nie chciał wypowiadać się na temat stanu zdrowia poszkodowanych ani ich wieku. Według podawanych przez media nieoficjalnych informacji, wśród rannych są dwie osoby w średnim wieku i dwóch nastolatków.

"Nie chcemy spekulować"

shutterstock policja rosja free 1200.jpg
Rosja: atak nożownika na przechodniów w Jekaterynburgu. Trzy osoby nie żyją

Policjanci nie odpowiadają też na pytanie, kto jest przypuszczalnym napastnikiem – czy jest to któryś z rannych, czy też inna osoba. - Na obecną chwilę jest zbyt wcześnie, żeby mówić o sprawcy (...) Nie chcielibyśmy spekulować, przyjmujemy różne wersje. Mamy cztery osoby pokrzywdzone, które są hospitalizowane i z tego też tytułu kontakt z nimi jest utrudniony. Policjanci przez cały czas intensywnie pracują, by ustalić okoliczności tego zdarzenia - powiedział Wojszczyk.

Jedna z rannych osób, kobieta w średnim wieku, trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu z licznymi ranami kłutymi na całym ciele. Jak przekazali przedstawiciele tej placówki, operacja chirurgiczna trwała kilka godzin. Kobieta przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Jej stan określany jest jako ciężki.

pg

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem