X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Broniarz atakuje MEiN. Czarnek odpowiada: niech nie mierzy innych swoją miarą

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 16:52
- Od kilku lat wynagrodzenia nauczycieli rosną, ale zdecydowanie za wolno. My chcemy to zmienić, a tymczasem pan Broniarz i ZNP wyszli z rozmów, zanim one się jeszcze na dobre rozpoczęły - ocenił szef MEiN Przemysław Czarnek w rozmowie z portalem wPolityce.pl.
Minister Przemysław Czarnek
Minister Przemysław CzarnekFoto: Twitter/@MEN_GOV_PL

We wtorek w wywiadzie dla wPolityce.pl minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odniósł się do słów szefa ZNP Sławomira Broniarza, który powiedział w Radiu Zet, że ostatnie rozmowy związków z resortem na temat zmian w oświacie były źle przygotowane.

posiedzenie MEiN free tt twitter 1200.jpg
Zmiany w zawodzie nauczyciela. Minister Czarnek: organizacje różnie ustosunkowane do propozycji MEiN

- Od kilku lat wynagrodzenia nauczycieli znów rosną, ale zdecydowanie za wolno. My chcemy to zmienić, a tymczasem pan Broniarz i ZNP wyszli z rozmów, zanim one się jeszcze na dobre rozpoczęły, bo nie chcą rozmawiać na temat systemowych zmian uatrakcyjniania zawodu nauczyciela i zdecydowanego zwiększania wynagrodzeń dla nauczycieli. Ale my i tak będziemy rozmawiać – powiedział Przemysław Czarnek. Dodał, że resort i tak będzie zapraszać do rozmowy.

- Zawód nauczyciela musi być zdecydowanie bardziej atrakcyjny. Nauczyciele muszą zdecydowanie lepiej zarabiać, muszą mieć też więcej czasu dla uczniów i na kształcenie uczniów, mniej na biurokrację – dodał.

Czytaj także:

Minister edukacji i nauki odniósł się też do stwierdzenia Broniarza, że zwiększenie kompetencji kuratora oświaty będzie skutkować prewencyjną cenzurą.

- Pan Sławomir Broniarz jako, de facto, polityk Lewicy mógłby zastanowić się nad tym, co mówi. Cenzura to jest raczej domena jego kolegów partyjnych jeszcze z wcześniejszych lat, z okresu PRL. Niech nie mierzy innych swoją miarą – odparł.

bf

Czytaj także

Program wsparcia psychologicznego uczniów i nauczycieli. Szef MEiN pokazał jego filary i koszty

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 17:00
- 15 mln zł resort edukacji przeznaczy w tym roku na program wsparcia psychologicznego dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zapowiedział badania diagnostyczne, pomoc dla uczniów i szkolenia dla nauczycieli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemysław Czarnek: każdy dzień nauki stacjonarnej jest na wagę złota

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 16:47
- Rozmawialiśmy na temat powrotu uczniów do szkół, programów wsparcia po nauce zdalnej oraz o systemie wynagradzania nauczycieli - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek po spotkaniu zespołu ds. statutu zawodowego nauczycieli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Są prawdziwymi ambasadorami". Szef MEiN podziękował polskim nauczycielom za granicą

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 19:52
"Przedstawiciele polskich środowisk naukowych i oświatowych są prawdziwymi ambasadorami polskości w swoich społecznościach, szkołach, ośrodkach naukowych czy miejscach pracy" - napisał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w liście z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą.
rozwiń zwiń