X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: Polski Ład ma spowodować, że ludzie będą wracać do kraju

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 20:23
 - Polski Ład ma spowodować, że ludzie, którzy wyjechali z Polski, będą do niej wracać - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że ostatnie lata pokazują, że wyjście z pułapki średniego rozwoju jest możliwe.
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Marek Zakrzewski

Szef rządu podczas piątkowej wizyty w firmie Ekoenergetyka – Polska S.A. w Zielonej Górze przekonywał, że ostatnie lata pokazują i jednocześnie udowadniają, że możliwe jest rozbicie "szklanego sufitu pułapki średniego rozwoju". 

Czytaj także:
Błaszczak PAP 1200.jpg
"Jest skoncentrowany na stworzeniu sprawiedliwego systemu podatkowego". Błaszczak o Polskim Ładzie

Premier zwrócił uwagę, że to oznacza, że Polacy muszą m.in. więcej zarabiać, gdyż mamy coraz więcej wykwalifikowanej siły roboczej. 

Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polski Ład ma spowodować, iż do Polski będą przybywać ci, którzy z naszego kraju wyjechali. Premier mówił, że wiele osób sądziło, że Polska jest w pułapce średniego rozwoju. Jak zaznaczył, ostatnie lata pokazują, że można się z tejże pułapki wyrwać i to ma miejsce. 

- I o to chodzi właśnie, żeby Polski Ład tworzył takie miejsca pracy, które spowodują, że do Polski będą z powrotem przybywać ci, którzy z Polski wyjechali, że tutaj absolwenci będą mogli znaleźć swoją wymarzoną pracę – podkreślił szef rządu.

Czytaj także:

Innowacyjność

Czytaj także:
kaczyński 1200 pap.jpg
"Jest nastawiony na wieś i mniejsze miasta". Prezes PiS o Polskim Ładzie

Premier powiedział również, że jednym z elementów Polskiego Ładu jest tworzenie innowacyjnych i nowoczesnych miejsc pracy. Mają one skłaniać Polaków do powrotu z zagranicy, a także przyciągać do Polski wykwalifikowane kadry inżynierów i specjalistów.

Posłuchaj
00:23 11184523_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki: Polski Ład to nowa polska innowacyjność. (IAR)

Premier ocenił, że sukces zielonogórskiej firmy Ekoenergetyka działającej w sferze nowych technologii pokazuje, że zachodzi jakościowa zmiana. - Cały elektroekosystem, który budujemy w Polsce ma tworzyć przestrzeń czystego środowiska, komfortu życia, dobrze płatnych miejsc pracy dla polskich inżynierów, tworzących się miejsc pracy dla polskich techników, project managerów i wszystkich, którzy chcą tutaj w Polsce innowacyjność - mówił Mateusz Morawiecki. - Polski Ład to polska nowa innowacyjność - podkreślił. 

Dodał, że cieszy go rosnąca liczba przykładów polskich firm odnoszących sukcesy w Europie i na świecie.

Podsumowując wizytę w woj. lubuskim, szef rządu napisał na Twitterze, że "Polski Ład to propozycja dla mieszkańca każdej, nawet najmniejszej miejscowości".

"Dzisiaj miałem okazję spotkać się z mieszkańcami województwa lubuskiego, by porozmawiać o Polskim Ładzie. Frekwencja na spotkaniu w Swarzynicach dopisała!" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.


jbt

Czytaj także

Premier: przed nami bardzo dobre lata dla polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 20:23
- Mamy dzisiaj najniższe w Europie bezrobocie, jedną z najszybciej rosnących produkcji przemysłowych, rekord w zakresie zamówień opisywanych przez wskaźnik PMI. Polska gospodarka szykuje się do rzeczywistego skoku - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził firmę Miranda Textiles w Turku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: środki budżetowe i unijne przesuwamy na realizację potrzeb wsi i małych miejscowości

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 18:05
- Środki z budżetu państwa polskiego, a także z unijnego programu odbudowy, przesuwamy na realizację wielu potrzeb najbardziej podstawowych, ale także wielu potrzeb w dziedzinie usług społecznych i kulturalnych - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Górznie 
rozwiń zwiń