X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pracowita doba strażaków w związku z nawałnicami. Ponad 6 tysięcy interwencji

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 21:45
- Od północy w czwartek strażacy interweniowali ponad 6 tysięcy razy w związku z pogodą, ale od godz. 17 sytuacja zaczęła się uspokajać - poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Krzysztof Batorski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Waldemar Deska

Łącznie od północy strażacy wyjeżdżali do 6863 zdarzeń spowodowanych przechodzącym nad Polską frontem burzowym. Najczęściej interweniowali w województwach łódzkim, mazowieckim i kujawsko-pomorskim. Jak wskazał bryg. Batorski, dobowa liczba interwencji jest wysoka, ale od ok. godz. 17 sytuacja zaczęła się uspokajać.

deszcz ulewa burza shutterstock_1690677151 1200.jpg
Uwaga na burze, ulewy i silny wiatr. IMGW wydał ostrzeżenia najwyższego stopnia


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed burzami z gradem wieczorem i w nocy ostrzega mieszkańców jedenastu województw. Alerty mają pierwszy, najniższy stopień w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, opolskim i w części świętokrzyskiego. Wyższy, drugi stopień mają alerty w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim, lubelskim i podkarpackim.

IMGW na Twitterze wskazało, że burze na zachodzie mogą być aktywne wczesną nocą, po czym powinny zanikać. "Najdłużej utrzymywać się będzie konwekcja we wschodniej połowie kraju - tutaj burze mogą się lokalnie rozwijać i utrzymywać przez całą noc" - wyjaśniło.

Nawałnice przechodzą nad Polską od wielu dni. W środę Straż Pożarna wyjeżdżała do 3240 zdarzeń, we wtorek - ponad 870, a w poniedziałek - do ponad 2120. Łącznie, zgodnie z danymi przekazywanymi PAP przez rzecznika KG PSP, w tym tygodniu strażacy w kraju odnotowali już ponad 13 tysięcy zgłoszeń.

Czytaj także:

- Strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych każdego dnia prowadzą tysiące działań ratowniczych, usuwając wiatrołomy, zabezpieczając uszkodzone budynki, elementy infrastruktury, wypompowując wodę z podtopionych posesji i zalanych piwnic - podkreślił w czwartek zespół prasowy KG PSP.

Strażacy, jak zaznaczył zespół, prowadzą również działalność edukacyjną w obozach harcerskich, sprawdzają w nich warunki bezpieczeństwa i pomagają w ich ewakuacji w sytuacji zagrożenia wynikającego z nawałnic. Między innymi w środę do bezpiecznych obiektów ewakuowano niemal 4 tysiące uczestników 49 obozów.

Za działania strażakom podziękował w czwartek komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak. Jak wskazał zespół prasowy, komendant główny "ocenia wysoko działania prewencyjne i ratownicze oraz składa serdeczne podziękowania dla strażaków PSP i OSP za ich trud ratowniczy i stałą gotowość do wyzwań, które w ostatnich dniach przyniosły zjawiska atmosferyczne i które, według prognoz, będą towarzyszyły nam jeszcze w najbliższych dniach".

dn

Czytaj także

Mazowsze: ponad 400 interwencji po burzach. Strażacy sprawdzają obozy harcerskie

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 21:15
Do godz. 20 mazowieccy strażacy interweniowali 419 razy w związku z frontem burzowym. Strażacy sprawdzają sytuację w 14 stacjonujących na Mazowszu obozach harcerskich. Żaden z komendantów do tej pory nie zgłosił potrzeby ewakuacji.
rozwiń zwiń