more_horiz
Wiadomości

Powrót uczniów do szkół od 1 września. MEiN opublikowało wytyczne sanitarne w związku z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 17:29
Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało szkołom wytyczne sanitarne dotyczące organizowania zajęć od nowego roku szkolnego. Resort edukacji rekomenduje w nich szczepienie pracowników szkół i uczniów, a także dezynfekcję powierzchni przed i po zajęciach, częste mycie rąk, dystans, noszenie maseczek i wietrzenie sal.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Forum/Jacek Szydlowski

Marzena Machałek 1200.jpg
"Jesteśmy przygotowani". Wiceminister edukacji o powrocie dzieci do szkół

W dokumencie są także wytyczne szczegółowe dotyczące organizowania zajęć, czyszczenia i dezynfekowania pomieszczeń i powierzchni, szkolnej gastronomii i postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników.

Zgodnie z wytycznymi sanitarnymi do szkoły może przyjść tylko zdrowy uczeń, który nie ma infekcji i nie jest objęty kwarantanną. Resort edukacji zaleca m.in. noszenie maseczek w przestrzeniach wspólnych i ograniczenia do minimum przebywania w szkole osób trzecich.

Wytyczne przygotowały MEiN, Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny. Dokument jest dostępny na stronie internetowej resortu edukacji.

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem