more_horiz
Wiadomości

"Tysiące ludzi może odetchnąć w spokoju". Politycy dziękują prezydentowi za podpis przy nowelizacji k.p.a.

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 17:55
Prezydent podpisał nowelizację k.p.a. Decyzji pogratulowali mu m.in. Patryk Jaki, Sebastian Kaleta i Jan Śpiewak. "Mieli nas za wariatów. Dzisiaj mamy ustawę", "Środowiska lokatorskie i walczące patologiami reprywatyzacji są na pewno dziś z Pana dumne" - napisali w mediach społecznościowych.
Politycy dziękują prezydentowi za podpis przy nowelizacji k.p.a.
Politycy dziękują prezydentowi za podpis przy nowelizacji k.p.a.Foto: twitter.com/Kancelaria Prezydenta/KPRP/Jakub Szymczuk

Prezydent podpisał nowelizację k.p.a. Dotyczy ona zwrotu znacjonalizowanego mienia, w tym nieruchomości. Przepisy przyjęte przez Sejm przewidują, że nie będzie można uchylić żadnej decyzji administracyjnej w tym zakresie, nawet wydanej z naruszeniem prawa, jeżeli od jej doręczenia lub ogłoszenia upłynęło 10 lat. Z mocy prawa mają też być umarzane wszystkie postępowania administracyjne, jeżeli od wydania decyzji upłynęło 30 lat.

Czytaj także:
AndrzejDuda1200 /PAP
"Kończy okres chaosu prawnego i mafii reprywatyzacyjnych". Prezydent podpisał nowelizację k.p.a.

"Podjąłem dziś decyzję w sprawie ustawy, która w ostatnich miesiącach była przedmiotem ożywionej i głośnej debaty w kraju i za granicą. Po dogłębnej analizie postanowiłem podpisać przyjętą przez Sejm i Senat nowelizację Kodeksu Postępowania Administracyjnego" - poinformował prezydent. 

Czytaj także: 

"Długa, ale zwycięska walka"

Czytaj także:
shutterstock duda list 1200.jpg
Nowelizacja k.p.a. Kancelaria Prezydenta odpowiada na list amerykańskich senatorów

Podpisania nowelizacji pogratulował prezydentowi m.in. Patryk Jaki. Polityk napisał na Twitterze, że "wreszcie po tylu latach walk mamy to". 

Gratulacje złożył również prezes stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Jan Śpiewak. "Prezydent podpisał ustawę, która kończy dziką reprywatyzację w Warszawie. 8 lat temu zaczęliśmy o tym mówić głośno. Mieli nas za wariatów. Dzisiaj mamy ustawę" - pisał w mediach społecznościowych. Zaznaczył przy tym, że "to była długa, ale zwycięska walka". 

Czytaj także:
forum Mateusz Morawiecki Sejm 1200.jpg
"Celem jest uniknięcie patologii". Premier o nowelizacji k.p.a.

Decyzję Andrzeja Dudy pochwalił także sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Jak wskazał - nowelizacja rozwiązuje "wiele problemów". "Środowiska lokatorskie i walczące patologiami reprywatyzacji są na pewno dziś z Pana dumne" - gratulował prezydentowi.  

PAP/twitter.com
jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem