more_horiz
Wiadomości

Grodzki apeluje o likwidację setek szpitali. Lawina komentarzy

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 08:45
Marszałek Senatu, który był jednym z gości Campus Polska Przyszłości, ocenił, że trzeba radykalnie zmniejszyć liczbę szpitali. - W Polsce dziś mamy prawie tysiąc szpitali, ale powinno być ok. 130 szpitali na 40 milionów mieszkańców - przekonywał. Internauci nie kryją oburzenia.
Tomasz Grodzki podczas panelu Od medycyny do polityki w ramach Campusu Polska Przyszłości
Tomasz Grodzki podczas panelu "Od medycyny do polityki" w ramach Campusu Polska PrzyszłościFoto: PAP/Tomasz Waszczuk
terlecki 1200.jpg
"Trudno z niepoważnymi ludźmi rozmawiać o poważnych sprawach". Ryszard Terlecki o opozycji

Zjazd Campus Polska Przyszłości, zorganizowany przez ruch Rafała Trzaskowskiego, rozpoczął się w piątek w Olsztynie. Bierze w nim udział 1000 uczestników poniżej 35. roku życia i 200 prelegentów, w tym politycy, działacze społeczni i twórcy.

Czytaj także:

Tomasz Grodzki był gościem panelu prowadzonego przez innego polityka PO Sławomira Nitrasa. Obaj politycy zostali zapytani o pomysł na uzdrowienie systemu ochrony zdrowia. Co odpowiedział Grodzki?

Grodzki odparł, że powinniśmy brać przykład z Danii. Zaznaczył, że 16 lat temu w Danii były 132 szpitale na 5 milionów mieszkańców. Obecnie mają oni 16 szpitali, ale nikt nie stracił pracy.

- Personel jest zadowolony, a pacjenci plasują medycynę duńską na trzecim miejscu w świecie - przekonywał marszałek Senatu. - W Polsce dziś mamy prawie tysiąc szpitali, ale powinno być ok. 130 szpitali na 40 milionów mieszkańców - ocenił.

"No i Grodzki ujawnił plany Platformy po objęciu władzy"

Poseł PiS Kazimierz Smoliński stwierdził, że w takim razie "za rządów PO karetka z chorym do szpitala będzie jeździła nawet po 100 km, a ciężko chorzy będą się leczyć w domach".

Pozostałe osoby nie kryją swojego oburzenia.


tvp.info/PAP
pb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem