Akcja CBA i policjantów walczących z korupcją. Wśród zatrzymanych była wiceprezydent Krakowa

Centralne Biuro Antykorupcyjne we wspólnej akcji z policją zatrzymało pięć osób, które miały wręczać i przyjmować łapówki w zamian za korzystne rozstrzygnięcia spraw administracyjnych w Krakowie. Zatrzymano m.in. byłą wiceprezydent miasta i szefów Izby Przemysłowo-Handlowej.

2021-09-09, 12:07

Akcja CBA i policjantów walczących z korupcją. Wśród zatrzymanych była wiceprezydent Krakowa
Śledztwo CBA prowadzone jest pod nadzorem katowickiego śląskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej.Foto: CBA

Powiązany Artykuł

drzwi PiS 1200.jpg
Zniszczył drzwi do biura PiS, bo... ma inne poglądy polityczne. Teraz grozi mu więzienie

Wydział Komunikacji społecznej Biura poinformował, że do zatrzymań doszło w czwartek, a wśród zatrzymanych są prezydent i dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, były dyrektor wydziału Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa oraz Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Posłuchaj

CBA: zatrzymania za korupcję w krakowskim magistracie (IAR) 0:25
+
Dodaj do playlisty

W ocenie śledczych była zastępczyni prezydenta Krakowa wykorzystywała swoje wpływy w poszczególnych wydziałach krakowskiego magistratu tak, aby pracownicy tych urzędów wydawali korzystne rozstrzygnięcia dla deweloperów obsługiwanych przez konkretną, prywatną spółkę.

Zatrzymani przez funkcjonariuszy krakowskiej delegatury CBA przy współpracy z wydziałem do walki z korupcją komendy wojewódzkiej policji w Krakowie mają usłyszeć w nadzorującej śledztwo Prokuraturze Okręgowej w Krakowie zarzuty korupcyjne obejmujące lata 2018-19.

Czytaj także:

Wydział zaznaczył, że są to pierwsze zatrzymania w tej sprawie, ale planowane są kolejne czynności.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział IAR, że zatrzymanym mają zostać postawione zarzuty korupcyjne za przestępstwa popełnione w latach 2018-2019.

Rzecznik podkreślił, że materiał zgromadzony w śledztwie wskazuje na wywieranie wpływu przez byłą wiceprezydent na urzędników krakowskiego magistratu na rozstrzygnięcia, które były korzystne dla deweloperów obsługiwanych przez jedną z prywatnych spółek.

REKLAMA

PAP/IAR/jb

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej